Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Araba Koltuk Lekeleri Nasıl Çıkar?

Araba günümüz erkeklerin en büyük zevklerinden bir tanesidir. Çocuğumuz gibi baktığımız araçlarımızın koltukları bir süre sonra bazı nedenlerden dolayı kirlenmektedir. Bu lekelerden kurtulmak için birçok yöntem vardır ancak en kesin ve güvenli yolu Malatya’da koltuk yıkama firmalarının verdiği hizmetler olduğunu unutmamak gerek. Araba koltuk lekeleri nasıl çıkar? sorusunun cevabını yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Sürekli seyahat eden kişilerin koltukları hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Bu ise çok can sıkıcı bir durumdur. Bu lekelerden kısmi veya tamamen kurtulmak için sizlere verdiğimi yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Deri Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Araçlarda konfor ve görünüş bakımından yarar sağladığı için deri koltuklar sıkça tercih edilmektedir. Bu koltuk tipi diğer koltuk tiplerine oranla kir tutma olasılığı daha azdır. Ancak yüzeyine herhangi bir içecek döküldüğü zaman üzerinde leke bırakabilir. Bu lekelerle karşı karşıya kalmamak adına koltuğunuza herhangi bir sıvı döküldüğü zaman sonra silerim tarzı söylenerek silme işlemini ertelememeniz gerekir. Bu durumlarda yapacağınız ani müdahaleler sayesinde deri koltuğunuz üzerindeki lekelerin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Silmediğiniz bu sıvılar bir süre geçtikten sonra karşımıza leke olarak çıkmaktadır. Bu lekelerden kurtulmanız için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden bir tanesi de vazelindir. Vazelini genellikle cilt bakımı için kullanırız ancak deri koltukların temizliği ve parlaklık kazanması içinde kullanılır. Deri koltuğunuzun üzerinde yer alan sıvı lekesi için üzerine bir miktar vazelin döktüğünüz sünger ile siliniz. Bu sayede kısa süre içerisinde lekelerden kurtulacak ve deri koltuğunuzun parlamasına yardımcı olacaksınız. Deri koltuk temizliğinde yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de çamaşır suyudur. Deri koltuk üzerine uyguladığınız bu çamaşır sular koltuğunuzun yapısını bozmasının yanı sıra rengini ağartacaktır. Bu ise kötü bir görüntüye neden olacaktır.

Kumaş Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir?

Kumaş koltuklar konfor bakımından deri koltuklara oranla daha fazla olduğu ortada. Temizlik konusunda ise daha zorlayıcı olduğunu belirtmek isteriz. Lekeyi birçok koltuk türüne göre daha fazla tutmaktadır. Tabi bu durum kumaş türüne bağlı olarak da farklılık gösterebileceğini unutmamak gerek. Bu tür koltuklarda en ufak hatada leke, kir ve tozun daha derinlere inerek koltuğunuzun daha çok zarar görmesine neden olabilirsiniz. Araç koltuklarınızda yer alan lekelerden kurtulabilmek için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri sirkedir. Ev kadınlarının vazgeçilmez doğal temizlik ürünlerinden biri olan sirke birçok lekeyi çıkarmak için birebirdir. Ilık su içerisine bir miktar sirke dökünüz ve bu karışım ile aracınızdaki kumaş koltuğunuzu silebilirsiniz. Silme işleminde koltuğunuzun yapısına zarar gelmemesi adına mikrofiber bez kullanmanızı önermekteyiz. Bunun yanı sıra daha iyi çıksın mantığıyla bezi bastırarak silmeniz size fayda değil zarar sağlayacaktır. Fazla bastırmanızın sonucu ıslaklık, kir ve toz koltuğunuzun süngerine kadar iner. Süngerdeki nemliliğin doğal yollarla kuruması ne yazık ki pek mümkün değildir. Bu nedenden dolayı süngeriniz çürüyerek koltuğunuzu değiştirmenize dahi neden olabilmektedir.

Leke çıkartmanın yanı sıra araç koltuklarınızda kötü bir koku olabilir. Bu kokudan kurtulmanın en yaygın ve etkili yöntemi ise karbonattır. Karbonatın kokuları emme özelliğinden dolayı birçok alanda kullanılmaktadır. Kötü kokan araç koltuklarınızın üzerine karbonatı bir miktar serpiştirerek aracınızın kapısını kapatın ve ortalama bir saat bekleyin. Sonrasında elektrikli süpürge ile karbonatları temizleyeniz. Aracınızın içerisindeki kötü kokunun kaybolduğunu fark edeceksiniz.

Bu yöntemler amatörce olup kesin ve garantili hizmet almak için Malatya’da yerinde koltuk yıkama hizmeti veren firmalardan yardım almanız önerilmektedir. Bu hizmet kapsamınca aracınızın bütün koltukları özel makinelerde yıkanarak tüm kir ve lekeler temizlenir.

Kullanıcı Yorumları

24 Aralık 2020
134 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.