Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Battaniye Nasıl Yıkanır?

Battaniye temizliği yapılırken öncelikle çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. Yanlış yapılan battaniye temizliği yöntemleriyle battaniyelerinize ciddi zararlar verebilirsiniz. Battaniye temizliğinde profesyonel destek alın. Mutlaka profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Evde koltuk ve battaniye yıkamak eşyalarınıza ciddi zararlar verebilir. Malatya halı yıkama sayesinde eşyalarınıza zarar vermeden temizlenme şansı verebilirsiniz. Çeşitli güncel yöntemlerle evinizde bulunan halı, battaniye, yorgan, koltuk gibi değerli eşyalarınızı temizliyor ve bunları makul ücretler karşılığında yapıyoruz. Malatya koltuk yıkama sayesinde koltuklarınızda bulunan çay ve kahve benzeri lekelerden kurtulmanızı sağlıyoruz.

Battaniye ve Yorgan Yıkama Malatya

Peki yüklüklere kaldırmadan önce battaniyeler ve yorganlar nasıl temizlenir? Battaniye temizliği için çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemlerden birini uygulayarak battaniyelerinizi tertemiz bir şekilde yüklüklere kaldırabilirsiniz.

Kuru Temizleme Yöntemi

Battaniye temizliğinde en sık kullanılan temizlik yöntemlerinin başında kuru temizleme yöntemi gelir. Eğer gerçekten değerli bir battaniyeye sahipseniz kuru temizleme yöntemi battaniye temizleme seçenekleri arasından en makul olanıdır. Battaniyeleriniz sizler için değerli olduğundan güvenle kuru temizleme yöntemini kullanabilirsiniz. Battaniye temizliğinde kuru temizleme yöntemini kullanarak yapılan temizlik çok daha derinlemesine ve çok daha hijyenik bir şekilde gerçekleşir. Battaniye temizleme seçimlerinden kuru temizleme yöntemini seçerek profesyonel bir destek aldığınızdan dolayı battaniyelerinizde herhangi bir yıpranma belirtisi görme ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Her sene kuru temizleme yöntemini seçmek zorunda değilsiniz. Fakat mutlaka üç dört senede bir battaniyelerinizi kuru temizlemeye vermelisiniz. Sadece kendi çabalarınızla temizlediklerinizle sınırlı kalmamanızı öneriyoruz.

Çamaşır Makinesi Yardımıyla Battaniye Yıkama Yöntemi

Çamaşır makinesi seçimi bu noktada gerçekten hayati önem taşır. Alacağınız çamaşır makinesinin kaç kilo olması gerektiği hakkında mutlaka kafanız karışmıştır.  Büyük bir aileye sahip değilseniz ortalama olarak altı kilogram bir çamaşır makinesi işinizi büyük oranda göreceğini söyleyebiliriz. Eğer çamaşır makinelerinizde sadece çamaşır yıkamayıp battaniye ve yorgan gibi daha fazla makineye yoracak yıkamalar yapacaksanız altı kilogramdan daha büyük bir hacme sahip olan çamaşır makineleri alabilirsiniz. Battaniyelerinizi çamaşır makinelerinde yıkamayı düşünüyorsanız, battaniyelerinizi yıkarken yüksek sıcaklıkta yıkamamaya özen gösterin. Battaniyeleri yıkamak için 30 derece yeterlidir. Fakat 45 dereceye kadar çıkmanız battaniyeleriniz için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Battaniyelerinizi yıkarken 45 derece ve üstüne çıkmanız battaniyelerinize çeşitli zararlar verebilir. Battaniyelerinizde tüylenme, dökülme ve lekelenme görülebilir. Battaniye yıkarken yumuşatıcıya dikkat edin. Yumuşatıcıyı belli bir orandan koymalısınız. Yumuşatıcı ayarını kaçırmak battaniyelerinize ciddi oranda zarar verebilir. Eğer battaniye yıkarken yumuşatıcıyı fazla koyarsanız battaniyenin tüylerinin serleşmesine neden olursunuz. Battaniye yıkarken devir aralığına mutlaka dikkat edin. Battaniyelerinizi çamaşır makinenizde yıkarken maksimum devir yerine beş yüz ile altı yüz arasında yapacağınız devir seçimlerini battaniyeleriniz açısından yeterli olacaktır. Çamaşır makinesinde beş yüz ve ya altı yüz devirin üzerine çıkmak çeşitli sorunlara neden olabilir.  Battaniye ve yorgan gibi makineyi zorlayacak eşyalarınızı yıkarken çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

 Elde Battaniye Yıkama Yöntemi

Bu yöntem genellikle eski zamanlarda kullanılsa da günümüzde örneklerini görmek halen mümkün. Bugün çamaşır makinelerimizin yaptığı temizleme işlemini eskiden ellerimiz yapardı. Yazın gelmesiyle birlikte battaniyeler leğenlere koyulur. Üzerine çeşitli temizleyiciler koyulur. Çeşitli temizlik maddeleri bulunan suyun içerisinde bulunan battaniyeler yaklaşık olarak bir veya iki saat dinlenmeye bırakılır. Temizleme işlemi uyguladığınız battaniyeleriniz bir veya iki saat bekledikten sonra 2 kişi tarafından suyu güzelce sıkılır. 2 Kişi tarafından sıkılan battaniyeler kurulanması için iplere asılır. Kuruduktan sonra battaniyeler artık olması gerektiği gibi tertemizdir.

Kullanıcı Yorumları

03 Mayıs 2018
570 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.