Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Beyaz Halıdan Leke Nasıl Çıkar?

Beyaz halı, diğer renkteki halılara göre daha güzel ve mobilyaya uyumlu olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Evin havasını tamamen değiştiren beyaz halıların en büyük sorunu ise daha hızlı kirlenmesidir. En ufak lekeyi dahi belli eden beyaz halıdan leke nasıl çıkar? bu sorunun cevabına ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Halı temizliğinde yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de geç müdahale etmektedir. Sonra silerim tarzı düşünceler oldukça yanlış olup bu süre içerisinde leke daha derine inerek ve kuruyarak temizlenmesi zor olacaktır. Hatta bazı durumlarda kalıcı hale dönüşebilmektedir. Bu nedenden dolayı hızlı bir şekilde müdahale ederek lekelerin çıkarılmasını kolaylaştırmış olursunuz. Beyaz halılarda oluşan lekeler kendini çok belli edeceğinden dolayı bu renkte halılarda bu hususlara daha çok dikkat etmelisiniz. Aksi halde halınızı bile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Evde beyaz halıdaki leke nasıl çıkarılır? sorusunun cevabı yazımızın devamında…

Pratik Bir Şekilde Lekelerden Kurtulun

Halılarımız birçok nedenden dolayı kirlenebilmektedir. Bazı lekeler çok basit bir şekilde çıkarken bazı lekelerde ne yazık ki çok zorlamaktadır. Bazı kişiler ise çok güçlü leke çıkarıcıları kullanmalarına rağmen lekeleri çıkartamamaktadır. Bunun nedeni ise yanlış uygulamalardır. Aşağıda verdiğimiz adımları uygulayarak en zorlu lekelerden basitçe kurtulabilirsiniz:

  • Lekenin olduğu alanı direk silmek doğru olmayacaktır. Bu durum lekenin daha derinlere inerek kalıcı olmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenden dolayı halınızda herhangi bir leke oluşturacak bir şey olduğu vakit vakum ile çekerek katı maddeleri çekiniz ve ardından kağıt havlu koyarak fazla sıvının emmesini bekleyiniz.
  • Ardından temiz bir kağıt havlu alarak 3 – 5 defa fazla bastırmadan tampon uygulayınız. Fazla bastırmanız lekeyi daha derinlere inmesine neden olacaktır. Bu işlemi kağıt havlunun yanı sıra beyaz temiz bir bez veya havlu yardımıyla da yapabilirsiniz.
  • Sonrasında fön makinenizi lekenin bulunduğu yere tutarak fazla olmamak şartıyla ısıtınız ve hemen leke giderici sıkınız. Fazla geçmeden hafif nemli ve ılık bir havluyla silmeye başlayınız. 1 – 2 dakika sildikten sonra yeniden leke giderici sıkınız. Bu kez 5 – 10 dakika bekleyiniz. Beklemenin ardından sıcak nemli bir beyaz havluyla silmeye başlayınız. 1 – 2 dakika sildikten sonra silme işlemini bitirebilirsiniz.
  • Silme işlemi bitmesinin ardından sildiğiniz alan nemli olacağından dolayı üzerine kağıt havlu koyarak fazla sıvıyı emmesine yardımcı olunuz.
  • Sonrasında ise elektrikli süpürge ile sildiğiniz alanı 2 – 3 dakika boyunca yüksek ayarda vakumlayınız.

Bu işlemleri uygulayarak pratik bir şekilde kalıcı lekelerden dahi kurtulabilirsiniz. Ancak bu işlemlere rağmen leke halen halınızın üzerinde duruyor ise buna evde yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır. Tek çare Malatya halı yıkama firmalarından bir tanesi ile anlaşmanız olacaktır.

Yukarıdaki işlem leke giderme konusunda evde yapabileceğiniz en etkili yöntemdir. Buna rağmen beyaz halınızın üzerindeki leke çıkmıyor ise buna evde yapabileceğiniz ek bir müdahale bulunmamaktadır. Aksi halde birçok yöntem denemeniz halınıza birçok ciddi zarar verecektir. Yukarıdaki adımları uygulamanız halinde halınızdaki leke çıkmadığı takdirde halınızı Malatya’da profesyonel halı yıkama firmalarından birine başvurmalısınız. Bu fabrikalarda yer alan profesyonel birçok makinede işlemden geçmektedir. İnatçı ve kalıcı leke olarak adlandırdığımız birçok lekeden bu fabrikalar sayesinde kurtulmak mümkündür. Üzerinde leke bulunan halınızı halı yıkama firmasına verirken lekenin neyden dolayı kaynaklandığı hakkında bilgilendirme yapmanız daha sağlı olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

04 Aralık 2020
112 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.