Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

Koltuk seçimi sırasında insanlar genellikle gerek sahip olduğu görüntüsü gerekse duruşu sebebiyle her zaman tercih sebebi olmayı başarmaktadır.

Deri koltuklar her ne kadar sahip olduğu görüntüsüyle dikkat çekiyor olsa da üzerinde çay, kahve izlerini ve biriken tozları çok kolay bir şekilde gösterdiğini görebilirsiniz.

Deri koltuk nasıl temizlenir? Sorusu ise insanlar tarafından en fazla sorulan soruların arasında yer alıyor. Deri koltuk temizliği gerçekten çok zor bir şekilde yapılmaktadır.

Aynı zamanda yanlış kimyasallar kullanıyor olmanız koltuğunuzun erkenden yıpranmasına ve deforme olmasına da sebep olabilir.

Bu yüzden yanlış temizleme yöntemleri deri koltuklar üzerinde çok büyük tehlike arz edebilmektedir.

Deri Koltukları Temizlemeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Deri koltuklarınızı temizlediğiniz sırada eğer bol miktarda su kullanıyorsanız kullandınız sudan dolayı derinin zarar gördüğünü görebilirsiniz.

Derinin yapısı yağlı bir yapıdır ve fazla su kullanıldığı zaman kuruyarak çatlama meydana getirir. Bu yüzden temizlik yaptıktan sonra çok iyi şekilde kuruladığınıza emin olmanız gerekir.

Deri koltuklarınızı temizlediğiniz sırada kullanacağınız kimyasal da çok büyük önem arz edecektir. Klasik sabunları kullanmanız koltuklarınızın çok fazla zarar görmesine sebep olabilir.

Bunun için deri temizleme losyonlarını tercih edebilirsiniz. Bu losyonlar deri koltuklarınızı temizleme sırasında sizlere yardımcı olacak etkenlerdir.

Deri koltuklarınızı aldığınız sırada sizlere uygulamanız gereken bazı talimatlar verilmiştir. Temizlik noktasında da bu talimatların dışına çıkmamaya ayrıca özen göstermeniz gerekecektir.

Deri koltuklar nasıl temizlenir? Sorusunun cevabını verirken eğer koltuklarınızı temizlediğiniz sırada deri yüzey temizleyicileri dışında bir temizleyici kullanırsanız bunun koltuğunuza daha fazla zarar verdiğini görebilirsiniz.

Aseton, çamaşır suyu, tuz ruhu ve çamaşır deterjanı gibi deterjanlar kullanarak temizlik yapmaktan olabildiğince kaçınmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda temizliklerinizi yaptığınız noktada bulaşık süngeri veya sert fırça gibi yüzeyi sert olan şeyleri kullanmaktan da olabildiğince kaçınmanız gerekecektir.

Birçok kişi elektrikli süpürge ile deri koltuklarını temizleyebileceğini düşünmektedir. Fakat deri koltuklarınızı elektrikli süpürgeyle temizlemeniz de koltuklarınızın zarar görmesine sebep olabilir.

Deri koltuk temizleme işlemi yapan kişiler olabildiğince mikrofiber bez kullanmaya özen göstermesi gerekmektedir.

Beyaz deri koltuk sahibi olan kişiler temizlikleri sırasında da beyaz bez kullanmaya dikkat etmesi gerekir. Eğer farklı bir renkte bez kullanırsanız koltuğunuz renk değiştirebilir.

Sahip olduğunuz deri koltuğunuzu uzun süre güneş ışığında bıraktığınız zaman koltuğunuz zarar görmeye başlar ve kısa süre içerisinde çatlama sorunu oluşturur.

Bu yüzden koltuklarınızı güneş gören bir bölüme koymamaya da dikkat etmeniz gerekecektir.

Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Deri koltukları temizlemek her ne kadar zor görünüyor olsa da eğer ufak bir temizleme işlemi yapacaksanız sizlere bu noktada birçok alternatifinde sunulduğunu görebilirsiniz.

Ev kadınları genellikle bazı yöntemleri deneyerek olumlu sonuçlar almayı başarmıştır. Yalnız deri koltuğunuzda oluşmuş olan lekeler gerçekten çok ağırsa veya temizleme evresinde sizlere sorun çıkarıyorsa bu noktada profesyonel şekilde yardım alma yoluna gidebilirsiniz. Deri koltuk temizliği yapacağınız sırada alternatifler şu şekildedir:

  • Mikrofiber bir bezi temiz ılık suya daldırın ve suyunu akıtmak için iyice sıkın. Dairesel hareketlerle çok fazla baskı uygulamadan koltuğun üzerinde oluşmuş olan tozları ve kiri temizleyebilirsiniz. Başka bir kuru bezden yardım alarak da kurulayabilirsiniz.

 

  • Beyaz koltuk temizleme sırasında genellikle en fazla kullanılan ürünlerin arasında beyaz kalıp sabunlar yer almaktadır. Beyaz kalıp sabun ve mikrofiber bez ile koltuklarınızı sildiğiniz zaman ıslak bir bezi kullanarak tekrar üzerinden geçebilirsiniz. Sonrasında ise kurulama işlemini kuru bez ile devam ettirebilirsiniz.

Bu bahsettiğimiz yöntemlerin dışında farklı yöntemler uygulayan kişilerin yer aldığını da görüyoruz.

Bazıları koltuklarını gliserinli su ile temizleme yoluna gitmektedir. Eczenelerden alınan gliserin belli bir miktarda suyun içerisine boşaltılır ve bez ile deri koltuk temizlenir.

Sonrasında ise tekrar kuru bez ile temizleme işlemi yapması unutulmamalıdır. Belirtmiş olduğumuz bu işlemleri çok kısa süre içerisinde gerçekleştirme imkanına sahipsiniz.

Profesyonel Deri Koltuk Temizleme

Deri koltuklarınızı temizleyeceğiniz sırada ne kadar farklı ve iyi yöntemler uygularsanız uygulayın yaptığınız yöntemin profesyonel bir yöntem olmadığını görebilirsiniz.

Profesyonel deri koltuk temizleme işleminde koltukta yer alan bütün lekeler temizlenirken koltukta herhangi bir deformasyon olmamasına da dikkat edilir.

Bu yüzden deri koltuk temizleme alanında profesyonel olan kişiler tarafından bu işlem özenle gerçekleştirilmektedir.

Deri koltuk temizleme işleminin herkes tarafından yapılamayacağını ve yapıldığı sırada çok dikkat edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Firmamız sizlere deri koltuk temizleme noktasında yardımcı olmaktadır.

Deri koltuklarınızda temizleyemediğiniz lekeler veya izler olduğu takdirde firmamızla iletişime geçerek temizlik işlemlerinin özenle yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra deri koltuklarınızı sürekli olarak temizlemeniz deformasyon yapacağı için sürekli temizlemek yerine belli aralıklarla bu noktada profesyonel hizmet veren bir firmadan yardım alarak temizlemeniz sizin adınıza daha iyi olacaktır ve bu şekilde koltuklarınızı daha uzun süre kullanma imkanına da sahip olursunuz.

Koltuklarınız sürekli kimyasal madde ile temas içinde olmadığı için sürekli kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

23 Temmuz 2018
552 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.