Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Deri Koltuktan Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Deri koltukları genellikle ofis ve büro gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra küçük bir kitlede olsa evde kullananlar bulunmaktadır. Bu koltuklarımızın üzerinde kalem unutma veya çocuklarımızın resim çizmesi gibi durumlarda kötü görüntüye neden olan lekeler oluşmaktadır. Yazımızda sizlere deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar? sorusunu cevapladık.

Deri koltuğunuz üzerindeki tükenmez kalem lekesini çıkartırken oldukça dikkat etmeliyiz. Aksi takdirde koltuğunuza zarar verebilirsiniz. Çoğu lekede olduğu gibi erken fark ederek müdahale etmeniz işinizi kolalaştıracaktır.

Deriden Tükenmez Kalem Lekesi Çıkartma

Deri koltuktan tükenmez kalem lekesi yanlış uygulamalar sonucunda kişiyi çok zorlayabilir. Bu nedenden dolayı yapılması gereken işlemleri doğru bir şekilde yapmanız sonucunda basitçe kurtulabilirsiniz. Bu doğru yöntemlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Arap Sabunu: Deri üzerinden tükenmez kalem lekesini çıkartmada bilinen en etkili yöntemlerden bir tanesi de Arap sabunudur. Özellikle lekenin oluşmasının hemen ardından lekeyi Arap sabunu ile temizlerseniz çok basit bir şekilde kurtulabileceğinizi göreceksiniz.
  2. Tuz: Yağ lekelerinde sıkça kullandığımız tuz yöntemi tükenmez kalem lekelerinde de etkilidir. Deri koltuk veya sandalyeniz tükenmez kalem ile çizildiği zaman hızlıca üzerine tuz dökerek temiz bir bez ile bastırın. Tuzun emici özelliği sayesinde boyayı içine hapsedecektir. Bu işlemi yaparken dikkat etmelisiniz. Yanlış yapılan adımlar sonucunda koltuğunuzdaki tükenmez kalem lekesi da derine inmesinin yanı sıra yayılabilir.
  3. Diş Macunu: Bu yöntem herhalde hiçbir ev kadının aklına gelmez ancak jel kıvamında olmayan renksiz (beyaz) diş macunu tükenmez kalem lekesini çıkartmaktadır. Deri koltuk veya sandalyenizin üzerinde yer alan tükenmez kalem lekesini belirleyerek üzerine bir miktar diş macunu sıkınız. Sonrasında ise temiz ve nemli bir bezle iyice ovalayarak siliniz. Bu işlemi diş macunu yok olana kadar devam ediniz.
  4. Saç Spreyi: Saçlarımızın şekli bozulmaması adına kullanılan saç spreyini deri koltuk ve sandalye üzerindeki tükenmez kalemi lekesini çıkartmak için kullanabilirsiniz. Lekenin bulunduğu alana bir miktar saç spreyini sıkarak kurumadan deterjanlı sünger ile iyice ovalayınız. Bu ovalama işlemini 2 – 3 dakika boyunca kesintisiz uygulamanız halinde lekenin güçlülüğüne bağlı olarak kurtulabilirsiniz.
  5. Aseton: Özellikle beyaz deri koltuk ve sandalyeler en ufak lekede insanı rahatsız etmektedir. Birde beyaz deri koltuk üzerine tükenmez kalem ile resim çizildiğini düşünün. Beyaz deri koltuklarda tükenmez kalem lekelerini çıkartmada en etkili yöntem asetondur. Bu işlemi yaparken dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde deride yıpranma yaşanabilir.

Yukarıda verilen yöntemleri evinizde uygulayarak tükenmez kalem lekesinden kurtulabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanırken oldukça dikkat etmelisiniz. Yanlış uygulamalar sonucunda deri koltuk ve sandalyelerinizde yırtılma – yırtılma gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

Malatya Koltuk Yıkama Hizmeti

Malatya’da koltuk yıkama hizmeti veren onlarca firma arasından başta gelen isimlerden biri olmayı hak kazanmış bir firma olup sizlere hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Bünyemizde yer alan personellerin tamamı özenle seçilmiş olup işini seven ve profesyonel kişilerdir. Koltuklarınızı en iyi makine, deterjan ve uygulamalarla yıkıyoruz. Bu sayede koltuklarınızda herhangi bir hasar oluşmamaktadır. Sizde bizleri tercih ederek koltuklarınızı ilk günlü temizliğine dönmesine yardımcı olabilirsiniz.

Malatya Koltuk Yıkama Fiyatları

Malatya’da koltuk yıkama hizmeti veren firmanın her geçen gün artması sonucunda fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Firmamız “düşük ücret, yüksek performans” anlayışı ile hareket etmiş ve ediyor olmasından dolayı kısa zaman içerisinde sektöre yön veren isimlerden bir tanesi olmuştur.

Kullanıcı Yorumları

21 Aralık 2020
138 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.