Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Türk kültürünün vazgeçilmez meşrubatlarından olan çay, içerisine şeker karıştırıldığı vakit ev kadınlarının korkulu rüyası olmaktadır. Neredeyse her gün çay içen bir millet olarak halılarımızdaki çay lekeleri kaçınılmaz olmaktadır. Halıdaki çay lekesi nasıl çıkar? sorusu sıkça soruluyor olup halı üzerinde en çok karşılaşılan leke durumdur. Bu lekenin yoğunluğu az olması halinde evde kendiniz çıkarabilirsiniz. Ancak yoğun ve geniş çay lekelerini evde çıkartmak ne yazık ki mümkün değildir. Evde halıdaki çay lekesinin çıkarmanız için bazı yöntemleri sizler için sunduk.

Evde Çay Lekesi Çıkarma Yolları

Hayatımızın bir parçası olan çay koltuk veya halılarımıza sıkça dökülmektedir. Sürekli olarak çay içen bir milletiz ve bunun beraberinde çay dökülme durumu çok rastlanmaktadır. Özellikle çaya şeker karıştığı vakit çıkması çok zor bir leke haline dönüşmektedir. Hele de bu halının rengi beyaz ise. Aşağıdaki vereceğimiz yöntemleri deneyerek halınızda bulunan çay lekesini çıkartma şansınız bulunmaktadır:

–         Sirke

Halı ve koltuk temizliğinde sirke vazgeçilmez unsurlardan bir tanesidir. Çoğu zaman birçok lekeyi çıkartmamıza yardımcı olan sirke, çay lekesinde de oldukça etkili bir maddedir. Çayın döküldüğü bölgeye herhangi bir işlem yapmadan önce üzerine kağıt havlu koyunuz. Sonrasında ısıttığınız bir miktar su ile sirkeyi karıştırarak sprey şişesine koyunuz. Kağıt havluyu 2 dakika sonra alarak hazırladığımız karışımı lekeli bölgeye sıkarak beyaz ve temiz bir havluyla siliniz. Bu işlemi 2 -3 defa uygulayabilirsiniz.

–         Maden Suyu

Bir diğer vazgeçilmez meşrubatlarımızdan bir tanesi de maden suyu. Maden suyu ile halıdaki kurumuş çay lekesi giderme işlemi için sıkça kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan asit sayesinde çay lekesini yumuşatmaktadır. Lekenin bulunduğu yere bir miktar maden suyunu dökünüz. Döktükten sonra köpürecek olan maden suyunu iki dakika leke üzerinde bırakınız. Ardından hafif nemli ve temiz bir havluyla silerek rahatça lekeden kurtulabilirsiniz.

–         Çamaşır Deterjanı

Çamaşırlarımızdaki birçok lekeden kurtulmamıza yardım eden toz deterjan çay lekesinde de yardımımıza koşuyor. Özellikle sirke ile karıştırıldığı vakit daha etkili olmaktadır. Dilerseniz lekenin bulunduğu bölgeyi nemlendirerek üzerine toz çamaşır deterjanı dökünüz ve siliniz. Dilerseniz de sirke içerisine bir miktar çamaşır deterjanı dökerek silme işlemi uygulayabilir.

–         Beyaz Sabun

Özellikle kadınların cilt güzelliği amacıyla kullandığı beyaz sabun, ufak lekelerin çıkarılmasında da etkili rol oynamaktadır. Halınızdaki çay lekesini kimi zaman çıkartan beyaz sabunu lekenin üzerine sürerek 10 – 15 dakika bekleyiniz. Sonrasında sıcak suyla ıslattığınız temiz havlu ile siliniz.

–         Malatya Halı Yıkama Fabrikası

Yukarıda verilen yöntemler çoğu zaman ne yazık ki etkili olmamaktadır. Bu nedenden dolayı halınızdaki çay lekesinden kurtulmak ve yukarıdaki maddeleri uygularken halınıza zarar vermemek adına profesyonel halı yıkama firması ile anlaşmanız önerilmektedir. Çalışmak istediğiniz halı yıkama firmasının ne kadar profesyonel olduğundan emin olunuz. Aksi halde halınız zarar görecektir.

Koltuktaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı haricinde en çok çay lekesinin olduğu alanlardan bir tanesi de koltuklardır. Gün içerisinde vaktimizin birçoğunu geçirdiğimiz oturma odasındaki koltuklarda çay lekesi olduğu zamanlar yukarıda halı için verdiğimiz yöntemlerin tamamını uygulayabilirsiniz. Ancak koltuklar halılara göre daha hassas bir yapıya sahip olmasından dolayı önermemekteyiz. Malatya yerinde koltuk yıkama hizmetlerinden faydalanarak zahmetsiz ve hızlı bir şekilde koltuğunuzda bulunan çay ve diğer inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz. Seçeceğiniz koltuk yıkamasının kötü olması koltuğunuzun yıpranması ve yırtılması durumuyla karşılaşmanıza neden olacaktır

. Bu nedenden dolayı Malatya koltuk temizleme firmanızın seçimini iyi yapmalısınız.

Kullanıcı Yorumları

30 Kasım 2020
109 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.