Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdaki Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı, evlerimizde birçok nedenden dolayı kullanılıyor olup vazgeçilmez unsurlardan bir tanesidir. Ancak başta beyaz halılar olmak üzere üzerindeki lekeler evin tüm havasını değiştirmektedir. Özellikle kan lekesi en inatçı lekelerden bir tanesi olup halıda kötü bir görüntü bırakmaktadır. Halıdaki kan lekesi nasıl çıkar? sorusunun cevabını ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Halıma Kan Damladı/Aktı Ne Yapmalıyım?

Genellikle burun kanaması veya derimizi kesme gibi durumlarda vücudumuzun dışarıya attığı kan, halı üzerine düşmektedir. Bu kan lekesini çıkartmak diğer inatçı lekelere oranla çıkarılması daha zor olduğunu unutmamak gerek. Özellikle hassas yapıdaki halılar için daha zor. Evde kan lekesi çıkartmanız için bazı yöntemleri sizler için sıraladık:

 • Kan kurumadan temiz bir havlu veya kağıt havluyu bastırmadan kanın üzerine koyarak emdirin. Bu işlem sayesinde silme aşamasında kanın halıdan çıkması kolaylaşacaktır. Leke geniş ise sürekli olarak havluyu değiştiriniz. Dar alanda ise fazla geniş havlu koymayanız. Aksi halde kanı emen havlu kanın daha çok yayılmasına sebep olacaktır.
 • Kan lekesinin olduğu alandaki kanı bir havluya emdirdikten sonra bulaşık deterjanı sıkarak fazla bastırmadan siliniz. Bu işlemi 2 – 3 defa tekrarlayabilirsiniz. Silerken kullandığınız havlu veya bezin temiz, nemli ve ılık olmasına dikkat ediniz.
 • Ardından ise fön makinesi ile kurulayarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.
 • Yukarıdaki işlemleri uygulayıp herhangi bir olumlu sonuç alamadıysanız amonyak esaslı temizleyiciden faydalanabilirsiniz.
 • Bu yöntemde bir çorba kaşığı amonyak esaslı temizleyiciyi yarım bardak su ile karıştırınız. Ardından sprey içerisine dökünüz ve lekenin bulunduğu alana bir miktar sıkarak üzerine kağıt havlu koyarak emmesini bekleyiniz. Ardından temiz su ile durulayınız.

Yukarıdaki yöntemler en etkili ve yaygın kullanılan yöntemlerdir. Ancak bu yöntemler bazı zamanlarda halınıza zarar verebilmektedir. Bu nedenden dolayı kan lekesi bulunan halılarınızı kendi imkanlarınız ile değil Malatya profesyonel halı yıkama şirketleri ile anlaşmanız önerilmektedir. Kan lekesi bulunan halılarınızı halı yıkama fabrikasına vermek istediğiniz zaman sistem şu şekilde işler:

 • Öncelikle çalışmak istediğiniz Malatya halı yıkama firmasını seçmeniz lazımdır. Seçerken yorum, tecrübe ve kurumsallık gibi hususlara dikkat ediniz.
 • Seçtiğiniz halı yıkama firması ile iletişime geçerek halınızda kan lekesi olduğunu bahsediniz ve çıkarabileceğinden emin olarak konumuzun adresini veriniz.
 • Verilen tarih içerisinde halı yıkama firmasının ekipleri adresinize gelerek yıkatmak istediğiniz halıları teslim alacaktır.
 • Götürülen halılardaki lekelerin kolay çıkarılması için yumuşatma işlemi yapılır. Yapılan bu yumuşatma işleminin ardından ise profesyonel makinelerde yıkamaya hazır hale getirilerek yıkanır.
 • Yıkama sonrasında kurutma makinesine atılarak halı üzerindeki ıslaklık giderilir ve nemli bir hale getirilir.
 • Bu aşamadan sonra ise halı askılarına asılarak kapalı ve sıcak ortama kuruması için bir süre bırakılır.
 • Ardından kuruyan halılar alıcıya ulaşılarak hangi saatlerde evde olduğu belirlenerek teslim edilmek üzere yola çıkılır.

Bu hususlarda dikkat etmeniz gereken şeyler yıkama esnasında kullanılan deterjan ve sabunun organik olması ve dışarıda kurutulmamasıdır. Kimsayal deterjan ve sabun halınıza ciddi anlamda zarar vererek yıpratacaktır. Halınızın ömrü kısalacaktır. Bunun yanı sıra kapalı ortamlarda kurutulmayan halılar güneşin ışınları nedeniyle renginde solma ve yıpranma olacaktır.

Malatya Halı Yıkama Fiyatları

Malatya’da halı yıkama hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Hepsinin fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Bunun nedeni ise işin profesyonelliğinden kaynaklanmaktadır. Ancak her yüksek fiyat veren çok iyi, düşük fiyat veren kötü hizmet veriyor anlamına gelmiyor. Düşük fiyat yüksek kalite hizmet veren firmaları bulmanız önerilir.

Kullanıcı Yorumları

03 Aralık 2020
128 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.