Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Halı, hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Yaşam alanlarımızda bulunan halılar bizlere birçok yarar sağlamaktadır. Ancak kimi zaman birçok sebepten dolayı kötü kokabilmektedir. Yazımızın devamında halıdaki kötü koku nasıl giderilir ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yalıtım, dekorasyon ve sağlık nedenlerine bağlı olarak kullandığımız halı hayatımızda önemli rol oynamaktadır. Kimi zaman nemli kalması ve ayak kokusuna içine hapsetme gibi nedenlerden dolayı kötü bir koku yayabilmektedir. Bu gibi durumlarda yapılabilecek en iyi şey halınızı yıkamaya vermektir. Ancak bölgesel olarak bulunan bu kokular için evde müdahale edebilirsiniz. Bu müdahalede yapmanız gereken işlemleri sizler için aşağıda sıraladık:

  • Üzerine su dökülmesi halinde yaz aylarında kendince kurumasına bırakabilirsiniz. Ancak kış aylarında kuruma süresi uzayacağından dolayı hızlı bir şekilde kurutmalısınız. Aksi halde uzun süre ıslak veya nemli kalmasından dolayı kötü koku yaratacaktır. Evlerimizde bulunan fön makinesi veya elektrikli ısıtıcılardan faydalanarak ıslanan bölgeyi kurutarak kötü kokuyu engelleyebilirsiniz.
  • Nedenini bilmediğiniz veya üstteki nedenden aykırı bir nedenden dolayı bölgesel olarak kötü koku sorunu yaşıyorsanız bunun tek çaresi bölgesel yıkamadır. Kötü kokunun bulunduğu bölgeden 3 – 5 parmak dışarısına işaret amaçlı bantla çevreleyiniz. Sonrasında ısıttığınız sudan bir miktar kötü bölgeye eşit şekilde dökünüz. Halı yıkama için kullanılan 1. Kalite temizlik spreyini sıkarak temiz bir bezle oval çizerek siliniz. Bu işlemi yaparken köpürme olacaktır. Köpürme sona erene kadar silme işlemini devam ettiriniz. Bu işlemi yaparken çok fazla bastırmayınız. Aksi halde halının yapısına zarar gelecektir. Silme işlemini bitirdikten sonra ıslaklığı bir önceki madde doğrultusunda mutlaka kurulayınız.

Yukarıda verdiğimiz yöntemler en etkili yöntemlerdir. Bu yöntemlere rağmen olumlu bir sonuç alamadıysanız Malatya halı yıkama firmalarından yardım almalısınız. Evde yapacağınız işlemlerin her zaman tehlikeli olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenden dolayı halı ve kendi sağlığınıza zarar gelmemesi adına halılarınızı yıkatmaya vermeniz önerilmektedir.

Bunların yanı sıra yeni alınan halıların özgün bir kokusu vardır. Bu koku genellikle havalandırma sonrasında gitmektedir. Ancak bazı zamanlar bu koku uzun süre gitmeyebilmektedir. Bu gibi sorunlarda halınızı yıkatmaya vermelisiniz. Hatta yeni alınan halıların yıkatılması gerekmektedir. Fabrikadan mağazaya, mağazadan yaşam alanınıza nakliye süresi oldukça uzundur. Bu süreçte halınızda toz ve bakteri toplanmaktadır. Sağlığınız için yeni aldığınız halıyı mutlaka yıkatmalısınız. Aksi halde birçok sağlık problemleri yaşayabilirsiniz.

Malatya Halı Yıkama Fabrikaları

Halınızdaki kötü kokuya çare olarak birçok firma bulunmaktadır. Ancak bir o kadarda halınıza zarar verebilecek firma bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı çalışmak istediğiniz Malatya halı yıkama fabrikasını özenle seçmelisiniz. Halı yıkama fabrikası seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan bazıları sizler için sıraladık:

  • Halı yıkama firması seçerken dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi müşteri yorumlarıdır. İşletmenin kayıtlı olduğu platformlardan müşteri yorumlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayede hangi firmanın ne kadar profesyonel olduğunu tahmin edebilirsiniz.
  • Firmanın tecrübeli olması fayda sağlayacaktır. Sağlayacağı faydalardan en önemlisi ise pratik ve hızlı çözümdür. Senelerce karşılaştığı birçok sorun sonucunda ortadaki sorunlarda nasıl adım izleyeceğini çok iyi bilecektir.
  • Firmanın halı yıkama sürecinde kullandığı temizlik ürünlerinin doğal ürünler olduğundan emin olunuz. Aksine kullanılan kimyasal ürünler halınıza zarar verecektir. Hele de son zamanlarda üretilen toza ve kire dayanıklı gibi özelliklere sahip halıların özelliklerini yitirmesine neden olacaktır. Bu sorunun cevabını öğrenmek için çalışmak istediğiniz firma ile iletişime geçerek çekinmeden sorabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

09 Aralık 2020
147 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.