Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı yaşam alanlarımızda kullandığımız en önemli mobilyalardan bir tanesi de halıdır. Ancak sürekli olarak ayakaltında olmasından dolayı kirlenme olasılığı çok daha yüksektir. Özellikle genç odası ve yatak odası gibi oje yapılan alanlarda ojenin halı üzerine döküldüğü vakitler olmaktadır. Oje içerisinde güçlü kimyasallar bulundurmasından dolayı lekesi bazı zaman kalıcı olurken bazı durumlarda çok zor çıkmaktadır. Elbiselere damlayan ojeler, çamaşır makineye atılma durumunda basit bir şekilde çıkabilmektedir. Ancak halılarımızı çamaşır makinesi atmak mümkün olmayacağından dolayı kabusa dönmektedir. Peki, bu durumda ne yapmak gerek? Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Halıdaki Oje Lekesi Temizleme

Halı üzerinde oje lekelerini çıkartmak için birçok kişi halılarına zarar vererek kalıcı iz bırakmaktadır. Bu gibi durumlarda halılarınızın zarar görmemesi adına Malatya halı yıkama hizmetlerinden faydalanmalısınız. Bu sayede halılarınız hiçbir zarar görmeden oje lekesi çıkarılmış bir halde yıkanarak gönderilir. Ancak çok ciddi olmayan oje lekeleri için evde müdahale etmeniz mümkündür. Evde oje lekesi çıkartmanın püf noktalarından bazıları şu şekilde sıralayabiliriz:

–          Aseton

Tırnaklarımıza sürdüğümüz ojenin çıkarılma aşamasında kullanılan en etkili madde asetondur. Tırnaklarımızda ojeyi çıkartan aseton halılara damlayan ojenin çıkartılmasında en büyük rol oynayan maddelerden bir tanesidir. Ancak kullanılan aseton ne kadar güçlü olursa halıya zarar verme olasılığı o kadar artacağından dolayı fazla kullanmaktan çekinin. Beyaz, temiz ve kuru bir bez üzerine aseton dökerek ojenin döküldüğü bölgeye tampon yapınız. Her tampon yaparken bezin temiz tarafını kullanınız yoksa ojenin daha çok dağılmasına sebep olabilirsiniz.

–          Kolonya

Aseton içerisinde bulunan alkol, kolonya içerisinde de bulunduğundan dolayı oje çıkarma özelliği bulunmaktadır. Neredeyse her evde bulunan kolonya ile asetonda uyguladığımız yöntemi uygulayarak halınızdaki oje lekelerini çıkartabilirsiniz.

–          Sirke

Bir diğer etkili yöntemlerden bir tanesi de ev hanımlarının vazgeçilmezi sirkedir. Oldukça güçlü bir yapıya sahip olan sirkeyi halıya direk kullanmak zarar verecektir. Bu sebepten dolayı sirkenizi suyla karıştırınız. Sonrasında lekenin üzerine döktüğünüz sirkeli suyu saç kurutma makinesi ile 2 – 3 dakika ısıtma işlemi uygulayarak siliniz.

Bu işlemleri dikkatli bir şekilde koltuğa uygulayarak oje lekesini çıkartabilirsiniz. Ancak bu işlemlere rağmen      halı ve koltuklardan çıkmayan oje lekeleri için profesyonel bir destek almalısınız.

Halı Yıkama Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Malatya’da halı yıkama hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. İşini başarıyla yapan birçok firma var iken bir o kadarda başarısız firma bulunmaktadır. Çalışmak istediğiniz firmanın seçimi yaparken oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde halı ve koltuklarınız temizlenmemesinin yanı sıra hasar görecektir.

Oje lekelerinin yanı sıra birçok kalıcı lekelerden kurtulmak artık çok kolay! Geçmişten günümüze gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan halı yıkama fabrikaları kalıcı leke olarak bahsettiğimiz lekeleri çıkartmasından oldukça popülerleşmiştir. Bu halı yıkamaların insana sağladığı faydalardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kullanılan fırçaların yapısı özel tasarlanmış olup halınıza hiçbir şekilde zarar vermez.
  • Kullanılan şampuan ve leke çıkarıcılar profesyonel hazırlanmış içerikler olup halı ve koltuk yapılarına herhangi bir zarar vermemektedir.
  • Halı üzerindeki toz ve bakterilerden %95 kurtulabilirsiniz. Bu halı tabanına işleyen toz ve bakteriler dahildir.
  • Halılarınız çok güzel bir kokuya sahip olacak ve evinizin kokusunu değiştirecektir.

Malatya’da profesyonel halı yıkama hizmeti veren firmaya ulaşarak en kısa sürede halılarınız alınır ve özenle yıkanarak en kısa süre içerisinde adresinize getirilir.

Kullanıcı Yorumları

28 Kasım 2020
135 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.