Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdaki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Birçok insan sakız çiğnemeyi sever. Ancak kimi zaman çiğnediğimiz sakız ağzımızdan düşebilir. Genellikle uyuyakalma ve çocukların atması durumunda halı üzerine düşen sakız kuruyarak taş gibi olur. Halıdaki sakız lekesini çıkarma işleminde en çok zorlanılan halı çeşidi tüylü halılardır. Evde çıkarmak için birçok yöntem vardır ancak çoğu zaman başarısız olunur. Hatta halı ortasındaki sakız lekesi yüzünden halısını çöpe atanlar bulunmaktadır. Malatya’da profesyonel hizmet veren halı yıkama fabrikaları ile iletişime geçerek halınızdaki sakız lekesinin çıkarılmasını isteyebilirsiniz.

Ev hanımlarının birçoğu sakız lekesini ne yaparsa yapsın çıkaramadığından dolayı o sakızın bir daha çıkmayacağına inanmıştır. Bir diğer tabirle kalıcı leke olarak anılır. Ancak gelişen teknolojiyle beraber temizlik sektörü oldukça gelişmiştir. Halı üzerlerinde bulunan halı ve birçok kalıcı leke olarak adlandırılan lekeler basitçe çıkarılmaktadır. Uygulanan işlemler profesyonel makinelerde gerçekleştiriliyor olup evde zorlu olmaktadır. Ancak fazla olmayan sakızları evde uğraşarak çıkartma ihtimalide bulunmaktadır. Bu uygulamaları yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Halıma Sakız Yapıştı

Neredeyse her ev hanımının karşılaştığı bu durumda en çok yapılan yanlışlardan bir tanesi de sakızı çekmektir. Halıdaki sakızdan ne kadar kurtulursam o kadar iyi mantığıyla sakızı tutup asılmak halınızın dokusunu ciddi anlamda bozabilir. Özellikle tüylü halıların birçok tüyünü kopararak o bölgenin hasarlı gözükmesine neden olur. Bu nedenden dolayı bu durumlarda sakin bir şekilde davranmalısınız. Aşağıda sizler için listelediğimiz sakızdan kurtulma yollarından herhangi birini uygulayarak kurtulabilirsiniz:

Sakız Isıtın

Sakızın yapıştığı yerlerden çıkartmak için kullanılan en yaygın yöntemlerden bir tanesi de ısıtmaktır. Sakız ısındığı zaman elastik bir kıvama dönüşür ve hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu yöntemi ise ütü ile yapmayınız. Ütü sakızın daha çok yayılmasına ve halının daha çok zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu sebepten dolayı saç kurutma makinesi ile yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Saç kurutma makinesini de çok fazla tutmanıza gerek yoktur.

Buz

Bu yöntemi hemen hemen herkes biliyor olup mutlaka televizyon ve sosyal medyada gördüğünüz bir yöntemdir. Oldukça etkili olan bu yöntem bir o kadarda dikkat istemektedir. Aksi takdirde kazıma işleminde halının tüylerine zarar verebilirsiniz. Bu işlemi ince bir poşetin içerisine 2 – 3 küp buz koyarak sakızın üstüne koyarak yapabilirsiniz. Sakızın donduğundan emin olduktan sonra buzu çekerek sakızı bulunduğu yerden kazıyınız.

Profesyonel Halı Yıkama Firması

Halınızdaki sakız lekesini evde çıkarmak oldukça zahmetli ve tehlikelidir. Evde acil bir şekilde çıkarmanız gereken bir leke haricinde yukarıda verdiğimiz işlemleri uygulamamanızı önermekteyiz. Halıma sakız yapıştı tarzı şikayetlerinizde halınızı tehlikeye atmamak adına Malatya’da halı yıkama hizmeti veren profesyonel bir temizlik şirketi ile anlaşmalısınız.

Halımı Halı Yıkamaya Verirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Halılarımızı evimize yalıtım ve dekor gibi birçok ihtiyaçtan dolayı özenle almaktayız. Kimse halısına zarar gelmesini istemez. Bu nedenden dolayı çalışmak istediğiniz halı yıkama fabrikasını özenle seçmelisiniz. Aksi takdirde halılarınız zarar görebilmektedir. Halınızı halı yıkama fabrikasına verirken nelere dikkat etmelisiniz? Bu sorunun cevabını sizler için listeledik:

  • Ne yazık ki halı yıkama hizmeti verip hizmet sonrası kabarık fiyat listesi veren birçok firma bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı halınızı yıkamaya vermeden önce fiyat teklifi alınız. Bunun yanı sıra fişinizi almayı unutmayın.
  • Çalışmak istediğiniz halı yıkama fabrikasında var olması gereken bütün makinelerin olduğundan emin olunuz. Aksi halde eksik olan makinenin yapacağı işlem ya atlatılır ya da ilkel yöntemlerle yapılır. Bu ise halınızın tam anlamıyla yıkandığı anlamına gelmez.
  • Kullanılan deterjan, şampuan ve leke çıkarıcıların organik olduğundan emin olunuz. Yoksa kimyasalın fazla olduğu bu maddeler halının dokusunu bozarak kısa süre içerisinde değiştirmenize neden olmaktadır.
  • Kurutma alanlarının bulunduğundan emin olunuz. Açık alanda kurutulan halılar güneşin etkisi ile renginde solma durumu yaşanmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

29 Kasım 2020
118 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.