Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdan Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Ağda birçok zorlu lekeye oranla çıkarılması çok zor bir lekedir. Kadınlar sürekli olarak yemek, sakız ve çay gibi birçok inatçı lekeyle karşılaşabilmektedir. Sürekli olarak karşılaştığımız bu lekelerin aksine ağdalarda ufak kazalar sonucunda halı üzerine damlayabilir veya dökülebilir. Bu durumlarda ise uygulanan yaygın yöntemler halınızın ağda lekesinden kurtulmanıza değil halınızın daha çok zarar görmesine neden olacaktır. Yazımızın devamında halıdan ağda lekesi nasıl çıkarılır? Sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz.

Halıdaki Ağda Lekesinden Kurtulun!

Ağda lekesinden kurtulmak adına halk arasında birçok söylenti bulunmaktadır. Hatta internet üzerinde ağda lekesi nasıl çıkar? Başlığı altında paylaşılan birçok yöntem vardır. Ancak bu yöntemlerin birçoğunun halınıza zarar vereceğini unutmamalısınız. Yapılan en büyük yanlış ise bu lekenin suyla çıkartma çabasıdır. Ancak su ile yapacağınız işlemler ağdanın çıkmasına değil tam tersine halıya daha çok yapışmasına neden olacaktır. Aşağıda vereceğimiz adımları izleyerek halınızın üzerine damlamış veya dökülmüş ağda lekesinden kurtulabilirsiniz:

  • Ağdanın halınıza temasından hemen sonra su ile temasından uzak tutunuz. Hızlı bir şekilde harekete geçerek fazla ağdayı halı üzerinden alınız. Sonrasında ise market ve eczanelerde rahatlıkla bulabileceğimiz ağda yağı ile temizleyiniz. Ağda yağı ile halı üzerindeki ağdadan kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Yağ ile silme işleminiz bittikten sonra o bölgeyi sıcak su ile temizlemeyi unutmayın.
  • Kullanılan en sık yöntemlerden bir tanesi de tinerdir. Tiner içerisinde bulunan maddeler sayesinde ağda hızlı bir şekilde bulunduğu konumdan çıkar. Ağda üzerine bir miktar tiner dökerek nazikçe siliniz. Silme işlemi bittikten sonra sıcak su ile ağdanın döküldüğü alanı güzelce silerek ağda lekesinden tamamen kurtulabilirsiniz.
  • Neredeyse her evde bulunan zeytinyağı ile ağdadan kurtulmanız mümkün. Ağdanın döküldüğü yere bir miktar zeytinyağı dökerek ağdayı temizleyebilirsiniz. Temizlik ardından bölgenin tam anlamıyla temizlenmesi ve kokunun arındırılması için bol sıcak suyla siliniz.
  • Bebek olan her evde bebek yağı bulunmaktadır. Bu yağı bir miktar pamuk üzerine dökerek siliniz. Genellikle bu işlem damlamış ağdalarda uygundur. Bu yöntemi diğer mobilyalarınızda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
  • Atalarımızın yıllar boyunca kullandığı günümüzde de birçok evde bulunan gaz yağı ile ağda temizleyebilirsiniz.

Ağda su ile temizlendiği vakit kalıcı hasarlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenden öncelikle yukarıda saydığımız yağlar ile temizliğini sağlayabilirsiniz. Suyu sadece son işlemde uygulayacağınızı unutmamalısınız. Zeytinyağı ve bebek yağını vücudunuza damlamış ağdaları temizlemek içinde kullanabilirsiniz. Vücudunuza herhangi bir zarar vermeyecektir.

Yukarıdaki işlemleri uyguladınız ve halen ağda lekesi çıkmadıysa korkmanıza gerek yok. Bazı durumlarda ağda lekesi evde çıkarılması mümkün olmayan bir leke haline dönüşebilmektedir. Bu durumlarda ise devreye Malatya halı yıkama firmalar girmektedir. Malatya’da halı yıkama sektöründe hizmet veren firmalar arasında önde gelen isimlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Halınızın üzerine damlayan veya dökülen ağdadan kurtulmak isteyen kişiler bizimle iletişime geçerek bu dertten kurtulabilirler.

Koltuktan Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıların yanı sıra koltuklarımıza da ağda lekesi oluşabilmektedir. Bu durumda ise yukarıda halı için verdiğimiz yöntemlerin tamamını uygulayabilirsiniz. Ancak koltuk halıya nazaran daha hassas olduğundan dolayı oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi halde lekeyi koltuğun alt kısmında yer alan süngerlere iterek temizlenmesi imkansız bir hale getirebilirsiniz. Koltuğunuza ağda dökülmesi halinde üzerindeki fazlalığı alarak Malatya koltuk yıkama hizmeti veren firmamızı arayarak yardım isteyebilirsiniz. Biz sizler için koltuğunuzu en iyi şekilde yıkayarak ilk günkü temizliğine kavuşturuyoruz.

Kullanıcı Yorumları

12 Aralık 2020
150 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.