Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdan Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

Balık vitamin ve mineral açısından zengin olan bir besindir. Ülkemizin birçok noktasında yöresel bir lezzet olan balık oldukça lezzetlidir. Ancak her güzel şeyin kötü bir yanı olduğu gibi balıkta da vardır. Bu kötü yanı ise kokusudur. Oldukça ağır bir kokuya sahip olan balığı ev kadınlar evde pişirmemeye özen gösteriyor. Evde pişirildiği zaman halı, perde ve diğer mobilyalarda balık kokusu kalabilmektedir. Halıdan balık kokusu nasıl çıkar? Sorusunun cevabına ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Balık kokusundan kurtulmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en etkili olanları sizler için listeledik:

 • Limon: Balığın yanına en çok yakışan şeylerden bir tanesi de limondur. Genellikle limonu pişirme sonrasında üstüne sıkarız. Ancak limonu pişerken balığa uyguladığımız zaman balığın pişme sırasında çıkardığı kötü kokuyu engelleyebilirsiniz.
 • Karbonat: Ev kadınlarının vazgeçilmezi karbonat birçok derde deva olduğu gibi balık kokusuna da deva olmaktadır. Halınızın üzerine bir miktar karbonat dökerek 24 saat bekleyiniz. Sonrasında ise elektrikli süpürgeyle süpürünüz.
 • Halı Parfümü: Halı üzerine sinmiş balık suyunu silmenin en etkili yöntemlerinden biri bu yöntemdir. Öncelikle ılık bir suyla ıslattığınız bezi halınızı hafif nemlendirerek siliniz. Sonrasında ise kurumaya bırakınız. Halınız kuruduktan sonra halı parfümü sıkarak halıdaki balık kokusundan kurtulabilirsiniz.
 • Kahve Çekirdeği: Yukarıda verdiğimiz karbonat yöntemini kahve çekirdeği ile yapmak mümkün.
 • Kedi Kumu: Halınızın üzerine damlayan balık suyu ve yağı sonucunda sert bir koku kalabilmektedir. Bu durumlarda uygulayabileceğiniz evcil hayvanınızın kumu olacak. Kedinizin kumundan faydalanarak balık kokusundan kurtulabilirsiniz. Islaklılığın bulunduğu yere bir miktar kedi kumu dökünüz. Döktüğünüz kedi kumunu halınızın üzerinde 1 gün kalacaktır. Bir günün sonunda kumu elektrikli süpürge ile temizlemeyiniz. Bu koku kum üzerine geçeceğinden dolayı koku elektrikli süpürgenizin içine hapsolacaktır. Bu nedenden dolayı normal süpürgeyle süpürünüz.

Malatya’da Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkama hizmeti oldukça zahmetli bir iştir. Ancak bu sektörde hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Çoğu firma tecrübesiz olup halınıza zarar verebilmektedir. O nedenden dolayı çalışmak istediğiniz firmanın seçimini özenle yapmalısınız. Malatya halı yıkama hizmetimiz şu şekilde işlemektedir:

 • Öncelikle siparişi başlatmak adına bizimle iletişime geçmelisiniz.
 • Sipariş oluşturulurken halınızda bulunan lekeyi bize iletmeniz daha sağlıklı olacaktır.
 • Halıları teslim almak için randevu tarihi oluşturulur ve bu tarih içerisinde yaşam alanınıza gelinerek kirli halılarınız alınır.
 • Malatya halı yıkama fabrikamıza götürdüğümüz halılarınız uzman ekibimize yıkanmak üzere teslim edilir.
 • Teslim alınan halılar yıkama aşamasına girmeden önce kir ve lekelerin yumuşaması adına sadece sizin halılarınızın bulunduğu su dolu havuza atılır.
 • Bir süre su içerisine bırakılan halılarınız yıkama işlemine hazır hale getirilir. Halılarınız su içerisinde çıkarılarak profesyonel halı yıkama makinesine sokularak yıkama işlemi başlatılır.
 • Bu makine içerisinde özel fırçalar sayesinde halınızın yapısına zarar gelmeden köpürtülür ve durulanır.
 • Yıkama işlemi bittikten sonra halıdaki su süzülerek halı kurutma makinesine atılır.
 • Halı kurutma makinesi halınızın üzerindeki ıslaklığı giderek nemli bir şekilde kalmasına neden olur.
 • Sonrasında ise halınız özel tasarlanmış kurutma odalarına alınarak kısa sürede kurutularak kalite kontrol aşamasına geçer.
 • Kalite kontrol aşamasında halılarınız üzerinde herhangi bir kir ve leke kalmadığından emin olunarak paketlenir.
 • Paketlenen halılar sizlere ulaştırılmak üzere yola çıkılır ve teslim edilir.

Halının teslim edileceği gün sizlerle öncesinden haber verilir. Bu sayede oluşabilecek mağduriyet ortadan kaldırılmış olur.

Kullanıcı Yorumları

15 Aralık 2020
164 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.