Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdan İdrar Leke / Kokusu Nasıl Çıkar?

Evde beslediğimiz evcil hayvanlarımız veya bebeklerimiz halı üzerine idrarını yapabilmektedir. Bunun sonucunda ise kötü bir lekenin yanı sıra rahatsız edici bir koku evinizi kaplamaktadır. İçerisinde bulunan zararlı maddeler nedeniyle insan sağlığını da tehlikeye atmaktadır. Halıdan idrar leke /  koku nasıl çıkar? Sorusunu sıkça alıyoruz. Yazımızın devamında bu sorunun cevabına ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Evimizde halıdan idrar leke ve kokusunu çıkartmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri maddeler halinde açıklayarak sizlere sunduk:

1 Yöntem – Karbonat ve Soda: Doğal temizleyici olan sirke, ev kadınlarının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. Çoğu alanda kullanılan sirkeyi halınızın üzerindeki idrar lekesi ve kokusunu engellemek için kullanabilirsiniz. Özellikle idrar içerisindeki amonyak kokusunu engeller. Bu özelliği oldukça kuvvetli olup sıkça kullanılan sirkeyi halınızda idrarın bulunduğu alana bir miktar dökünüz veya spreyle sıkınız. Sonrasında üzerinde hiçbir işlem yapmadan önce 10 – 15 dakika beklemeye bırakınız. Sonrasında ise kağıt havlu veya süngerle tampon yaparak sıvıyı emmesine yardımcı olunuz. Tampon yaparken fazla bastırmayın. aksi halde idrarı halın tabanına itecek ve çıkması zorlaşacaktır. Üzerindeki sirkeyi kağıt havlu veya süngerle emdirdikten sonra üzerindeki kalan nemliliğin üzerine karbonat dökerek 15 – 20 dakika bekleyiniz. Koku emme özelliğine sahip olan karbonat kokunun tamamen kesilmesine yardımcı olacaktır. Bekleme sonrasında elektrikli süpürge makinenizin en yüksek vakum ayarında süpürerek bu yöntemi sonlandırın. Bu sayede halıdaki idrar kokusu ve lekesinden kurtulabilirsiniz.

2 Yöntem – Soda: Sodayı genellikle sindirim sistemimizi düzene sokmak için kullanırız. Birçok derde deva olan sodanın idrar kokusu ve lekesine iyi geldiğini biliyor muydunuz? Halınızın üzerinde ki idrar lekesi üzerine genişliğe bağlı olarak dökünüz. Sonrasında temiz bir süngerle tampon yaparak fazla sıvıyı alınız. Bu işlemi yaparken ovalama yöntemini asla kullanmayın. Aksi halde leke ve soda halınızın derinliklerine inerek çıkması daha zor bir hale dönüşecektir. Sonrasında ise üzerine havlu koyarak üzerine ağırlık koyunuz. Yarım saatte nemi alacaktır. Üzerine oda parfümü sıkarak işlemleri tamamlayınız.

Yukarıdaki işlemleri yaparken oldukça dikkat etmelisiniz. Aksi halde halınız ciddi anlamda zarar görebilir. Bu nedenden dolayı üzerinde idrar lekesi bulunan halılarınızı kendiniz çare üretmek yerine profesyonel bir destek almanız önerilmektedir. Malatya’da profesyonel halı yıkamacılığı hizmeti veren firmamızı tercih ederek halınızın üzerindeki idrar lekesi ve kokusundan tamamen kurtulursunuz.

Malatya Halı Yıkama Hizmeti

Gelişen teknoloji ile yaşam alanlarımız daraldı. Geçmişte halılarımızı sokaklarda ve çatı katlarına yıkarken günümüzde bu eylem imkansız bir hale dönüştü. Zaten bu şekilde yıkanan halılarımız tam anlamıyla yıkanmadığı için pekte yıkama diyemeyiz. Atalarımızın yıkadığı bu halılar genellikle nemli kalıp halınızı çürütüyor ve kötü bir koku odanızı kapsıyor. Bu durum profesyonel bir şekilde hizmet vermeyen firmalar içinde geçerlidir. Bu nedenden dolayı Malatya’da halı yıkama hizmeti satın almadan önce çalışmak istediğiniz firmanın ne kadar güvenilir olduğunu araştırmalısınız. Bu araştırmada dikkat etmeniz gereken başlıca nedenlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çalışmak istediğiniz firmanın ne kadar süredir hizmet verdiğini kontrol edin. Bu sektörde tecrübenin çok önemi vardır.
  • Google haritalarda yer alan işletme yorumlarını okuyarak müşteri deneyimleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
  • Bünyesinde yer alan personellerin güler yüzlü ve profesyonel olduğuna emin olunuz. Kimse müşteri memnuniyetine özen vermeyen bir firmayla çalışmak istemez herhalde.

Malatya’da halı yıkama fiyatları farklılık göstermektedir. Firmamız “düşük ücret, yüksek performans” anlayışıyla müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutarak çalışmaktadır. Metrekaresi 4 TL üzerinden fiyatlandırma olup kurumsal ve toplu alımlarda indirim teklifi için bizimle iletişime geçiniz.

Kullanıcı Yorumları

16 Aralık 2020
160 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.