Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halıdan Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Elektrik kesintisi ve doğum günü kutlaması gibi birçok zaman mum kullanmaktayız. Kimi zaman bu kullandığımız mumlar halıya, koltuğa veya elbisemize damlayabilmektedir. Özellikle halılarda sonradan fark edilen mum lekesi oldukça inatçı bir hale dönüşmektedir. Halıdan mum lekesi nasıl çıkar? sorusunun cevabını ve daha fazlasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Genellikle doğum gününde kullanılan bu mum çoğu zaman evin havasını değiştirmek amacıyla da ev kadınları tarafından kullanılmaktadır. Bu yakılan mum, biraz daha uzun süre yanması sonucunda mum yumuşamakta ve bir kısmı sıvı hale dönüşmektedir. En ufak hatada ise bu mum halı veya başka alana damlaması kaçınılmaz olmaktadır.

Halımızdan Adım Adım Mum Lekesi Çıkarma

Mum lekesi oldukça inatçı bir lekedir. Bu lekeyi çıkarılma aşamasında uygulanan yanlış işlemler sonucunda halınız ciddi şekilde zarar görebilmektedir. Bu nedenden dolayı aşağıda vereceğimiz adımları sırasıyla uygulamanız önerilmektedir:

 • Halınızda mum lekesi olduğu alanları tespit ediniz.
 • Uygulayacağımız ilk işlem lekeyi sertleştirme işlemidir. Bu işlemde sağlam bir plastik poşet içerisinde buz kalıpları koyunuz. İçerisine buz koyduğunuz bu poşeti mum lekesinin üzerine koyarak 5 – 10 dakika bekleyiniz.
 • Beklemenin ardından poşeti leke üzerinden alınız. Zaman kaybetmeden kör bir bıçak yardımıyla sertleşmiş mumu kazıyınız. Bu işlemi uygularken halı ve kendi sağlığınız için oldukça dikkat etmelisiniz.
 • Kazıma işlemi sonrasında halı üzerinde az miktarda mum lekesi kalacaktır. Bunu ise kazıyarak çıkmayacağından dolayı ısıtma yöntemine geçiyoruz.
 • Mum lekesinin üzerine temiz ve beyaz bir havlu koyunuz. Sonrasında ise üzerine ütü basarak mumum erimesine yardımcı olun. Bu işlemde halı ve havlunuzu yakmamanıza özen gösterin. Aksi takdirde daha kötü bir görüntüye neden olacak kalıcı bir lekeyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Halı üzerindeki mum lekesini ısıtma yöntemi ile yumuşattıktan sonra silme işlemi gerçekleştireceğiz. Isıttığınız lekeyi soğutmadan halı yıkama deterjanı ile silmelisiniz. Sünger yardımıyla sidiğiniz mum lekesi yok olacaktır. Ancak kullanacağınız halı yıkama deterjanının 1. Kalite olmasına özen gösteriniz. Aksi halde kimyasal maddeler nedeniyle halının yapısına zarar verebilirsiniz.
 • Son olarak halı üzerine kokulu sprey sıkarak işlemi bitirebilirsiniz.

Yukarıda verilen yöntem en etkili yöntemdir. Bu yöntemi uygularken oldukça dikkatli olmalısınız. En ufak hatanızda halınıza kalıcı zarar verebilirsiniz. Sizlere önerimiz Malatya halı yıkama firmalarından birini tercih etmeniz olacaktır. Ancak seçeceğiniz firmanın da profesyonel olduğuna dikkat etmelisiniz. Kalitesiz halı yıkama firmalarıyla çalışmanız halinde birçok zararla karşı karşıya kalabilmeniz mümkündür.

Malatya Halı Yıkama Hizmeti Nasıl İşler?

Malatya halı yıkama firması olarak halılarınızda bulunan hemen hemen her lekeye çare oluyoruz. Gönül rahatlığıyla bizleri tercih edebilirsiniz. Gelin sizlere halı yıkama hizmetinin nasıl işlediğini anlatalım:

 • Bizimle iletişime geçmeniz için sizlere sunduğumuz iletişim kanallarından herhangi birinden faydalanmanız gerekmektedir. Bu iletişimde sizlerden istenen şey adres ve istediğiniz hizmettir.
 • İletişim esnasında sizlere verilen tarih ve saat diliminde adresinizden kirli halılarınız alınır.
 • Yıkanmak üzere halı yıkama fabrikamıza götürülür.
 • Profesyonel makinelerde yıkamaya hazırlık, yıkama ve yıkama sonrası işlemlerden geçirilir.
 • Kalite kontrol sırasında ise yeniden kontrol edilerek hata payı minimize edilir.
 • Özel delikli paketlere konularak nakliye aracımıza yüklenir ve sizlere teslim edilir. (Teslim edileceği gün sizlerle irtibata geçilir)

Yıkama esnasında kullandığımız sabun ve deterjan gibi bütün ürünlerimiz birinci kalitedir. Halılarınızı kendi halımız gibi yıkıyoruz.

Kullanıcı Yorumları

07 Aralık 2020
106 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.