Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Halılarımı Neden Yıkatmalıyım?

Eskiden sokaklarda ve çatılarda annelerimiz halı yıkardı. Gün geçtikçe bu kültür ortadan kalkmış ve halı yıkama fabrikaları ortaya çıkmıştır. Bunun en büyük nedeni ise gelişen teknoloji ile daha yüksek binalar ve arabaların eksin olmadığı sokak ve yollar. Ancak eskiden halıları yıkayan analarımız bu işi yanlış yapmış olup halılar temizlense dahi çok masraflı ve zahmetli olduğunu belirtmek isteriz. Halılarda kullanılan fırça ve şampuanların seçimini yanlış yaptıklarından dolayı halılar yıpranmış ve kullanım süresi azalmıştır. Halı yıkama firmalarının birçoğu halınızı adresinizden alarak yapısına bağlı olarak fırça ve şampuan kullanarak herhangi bir zarar görmesini engelleyerek getirilebilecek en temiz haline döndürüyor. Malatya halı yıkama şirketlerinin birçoğu bu hususlara dikkat etmediğinden dolayı çalışmak istediğiniz firmanın seçimini özenle yapmalısınız.

Yaşam Standardınızı Yükseltin

Halıları kişiler kendi yıkadığı vakitlerde ne yazık ki tam anlamıyla temizlenmemektedir. Üstüne oluşan nem ile bakteri sayısı artarak size zarar verebilmektedir. Bu nedenden dolayı kendiniz yıkıyor iseniz çok hassas davranmalısınız. Malatya halı yıkama hizmetinden faydalanarak halınızda bulunan bütün bakteri ve tozdan kurtulabilirsiniz. Unutmamalısınız ki evinizin halısı evinizin kokusunu ve temizliğinin güzel olduğunun bir göstergesidir. Adresinizden alınarak götürülen halılar, fabrikalarda birçok işlemden geçirilerek tüm bakteri ve tozlardan arındırılır. Bu sayede ise çocuklarınız halılarınızın üzerinde gönül rahatlığıyla oynayabilir. Halılarınızı belirli aralıklarda bir halı yıkama firmasına vermeniz önerilmektedir. Aksi takdirde ayakaltında bulunan bu halılar çok kısa süre içerisinde bakteri toplayarak sağlığınızı tehlikeye atabilmektedir.

Halınızı Uzun Süre Kullanın

Yukarıda da belirttiğimiz gibi halılarınız bir süre sonra bakteri toplamaktadır. Sağlığa zarar verdiği gibi halıda bu durumdan zarar görmektedir. Uzun süre yıkatılmadığı vakit halılarınızı bakteriler çürütecektir. Eski ve terkedilmiş evlerde halıların ne kadar yıprandığını ve kötü durduğunu hepimiz görmüşüzdür. Bunun en büyük sebebi ise bakterilerin halılarınızı çürüterek eskitmesidir. Bu durumu hiçbir ev kadını istemeyeceğinden dolayı halılarınızı düzenli aralıklarda güvenilir halı yıkama firmasına yıkatmalısınız.

Halılarınızı sürekli yıkatmanız halinde daha temiz ve uzun vadeli dayanıklılık göstereceğinden dolayı maddi açıdan sizi zarara sokmamaktadır. Özellikle artan fiyatlar sonucunda sürekli olarak halı değiştirmek pek mümkün olmayabiliyor.

Halılarımı Ne kadar Sürede Bir Yıkatmalıyım?

Herkesin aklına takılan sorulardan bir tanesi de halılarımı ne kadar sürede bir yıkatmalıyım? dır. Halılarınızı yıkatacağınız firma çok önemlidir. Malatya detaylı ve anti – bakteriyel halı yıkama hizmeti veren firmalardan birini tercih etmeniz halinde yılda 2 – 3 defa yıkatmanız yeterli olacaktır.

Kaliteli halı yıkama hizmeti vermeyen firmaların ise yukarıda listelediğimiz faydalardan hiçbirinden faydalanamaz ve tam tersine zarar görebilmektedir. Halının yüzeysel yıkanması gibi durumlarda bakterinin daha çok yayılması ve nemli bırakılması halinde kötü bir kokuda buna ortaklık edecektir.

 

Kirli Halının Zararları Nelerdir?

Sürekli olarak üstünde gezindiğimiz halılar diğer eşyalarımıza oranla daha hızlı kirlenmektedir. Oluşturduğu bakteri, saldığı koku ve yarattığı nem dolayısıyla insan sağlığına zararları olabilmektedir. Kirli halının insan sağlığına verdiği zararlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Başta aya olmak üzere ciltte kızarıklar,
  • İnatçı öksürük,
  • Nefes almada zorluk,
  • Egzama,
  • Sinüs enfeksiyonları,
  • Eklem iltihabı,
  • Eklem ağrısı.

Artı olarak sürekli hareket halinde olmamızdan kaynaklı olarak bakteri ve tozlar havaya kalkarak mobilyalarınıza yerleşir ve bu şekilde her yere dağılarak sağlığınızı ciddi anlamda tehlikeye sokabilir. Sizde halılarınızı Malatya’da profesyonel halı yıkama firması ile anlaşarak düzenli olarak yıkatmanızı önermekteyiz.

Kullanıcı Yorumları

27 Kasım 2020
112 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.