Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Koltuk Lekeleri Nasıl Giderilir

Bazen en sevdiğiniz koltuk takımında oluşan bir leke kabusunuz olabilir. Ne kadar bakmamaya çalışsanız da gözünüze takılıyorsa o lekenin geleceğini masaya yatırmalısınız. Koltuk yüzeylerinin normal kumaşlar gibi temizlenemeyeceğini göz önünde bulundurarak öncelikle doğru bir temizlik planı yapmanız gerekir.

Kalıcı mı Geçici mi?

Söz konusu lekelenme ile ilgili öncelikle cevap vermemiz gereken soru, lekenin gerçekten temizlenebilir bir leke olup olmayışıdır.

Bazen asidik ya da bazik maddelerin neden olduğu lekelenmelerin kalıcı olabileceğini unutmayın. Koltuğunuzda iz bırakan maddeyi biliyorsanız ve koltuk yüzeyine ya da rengine doğrudan etki edebilecek bir madde ise lekeden kurtulmanızın imkansız olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Bu konuda iki önerimiz olabilir: (1) o lekeye alışmaya çalışın, (2) eğer fazlasıyla rahatsız oluyorsanız koltuklarınızın kumaşlarını değiştirebileceğinizi unutmayın.

Kaş yaparken göz çıkarmamalı

Bazen koltuklarımızı temizlerken istenmedik sonuçlarla karşılaşabiliriz. İnternetten okuduğumuz veyahut başkaları tarafında tavsiye edilen bir yöntem koltuklarımızda daha ciddi hasarların oluşmasına neden olabilir.

Örneğin ağartıcı veya çamaşır suyu karışımlı deterjanlar ile silinen koltuklarda silinen bölgenin renginin diğer bölgelerden farklı olduğunu gördüğünüzde, “keşke hiç dokunmasaydım” sözcükleri zihninizde dolaşmaya başlayabilir.

 

Koltuk Lekelenmeleri

Profesyonel destek

Koltuklarınızda kolaylıkla çıkarabileceğiniz bir leke ile karşı karşıyaysanız, her şeyden önce profesyonel destek istemenizi tavsiye ediyoruz. Profesyonel bir koltuk temizleme hizmeti ile koltuklarınızdaki lekelerden korkmadan kurtulma şansına sahipsiniz.

Önerilen yöntemler

Koltuklarınızda yaşadığınız lekelenmeler ile ilgili webde yer alan yöntemlerden bazılarını sizler için derledik. Bu yöntemleri kullanmanız halinde tüm sorumluluk sizlere aittir. Şunu da belirtmemiz gerekir ki bu yöntemlerin hiçbiri tarafımızdan denenmemiştir.

Koltuk lekelenmeleri için genellikle tavsiye edilen yöntemler:

 • Tükenmez kalem lekesi: Limon kolonyası, limon suyu ve arap sabunu,
 • Mürekkep lekesi: İzopropil alkolü (Lekenin alt yüzeylere inmesi muhtemeldir!)
 • Çay lekesi: Sirke veya bulaşık deterjanı parlatıcısı
 • Kan lekesi: Sirke veya su ile amonyak
 • Küf lekesi: Ilık deterjanlı su
 • Yağ lekesi: Önce kaşık ile yüzeydeki yağ alınmaya çalışılır, daha sonra deterjan ile çok az yağ çözücü kullanarak (ağartma yapabilir) temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Sıraladığımız tüm yöntemlerde lekelenmenin yaşandığı andan hemen sonra müdahale etmenin daha etkili olduğu belirtilmektedir. Koltuk yüzeylerini temizlerken hemen hemen her yöntemde lekeleri oluşturan kirlerin alt yüzeylere geçme ihtimalinin bulunduğunu unutmayınız.

Özellikle süt gibi bakteri içeren sıvıların oluşturduğu lekelenmelerde yüzeye uygulanan basınç ile aşağı inen sütte oluşan bakterilerin sadece kirlilik değil aynı zamanda karşı konulamaz bir koku oluşturabileceğini unutmamalısınız.

Koltuklarda Su Lekesi

Farklı alternatifler

Eğer koltuğunuzdaki lekeyi temizlemenize rağmen çıkaramıyorsanız. Bu bölgeyi kapatacak şekilde koltuk örtüleri kullanabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi koltuk yenileme ve tamiri yapan firmalardan aynı renk kumaş bulabilirseniz koltuk takımınızı bozmadan sadece lekenin olduğu koltuğun kumaşını yenileyebilirsiniz.

Koltuğunuzda lekelenme olan bölümün bulunduğu yer köşe kısımlarında ise kırlentleri, kol yaslama kısımlarında ise yine küçük örtüleri kullanarak bu bölgeleri kapatma yoluna gidebilirisiniz.

Kullanıcı Yorumları

24 Şubat 2018
1.294 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM

 1. merve deniztaş dedi ki:

  koltuk yıkatmak başlı başına bir mesele ve ben firma seçiminde kararsız kalıyordum. internetten araştırma yaptım ve bu işi en iyi yapan firmanın malatya da bu olduğunu öğrendim çok memnun kaldım koltuklarımı yıkattım hijyen ve temizlik bakımında çok güzel oldular artık rahatlıkla bu firmayı arayabilirim

 2. ebrar çiçek dedi ki:

  koltuklarım gerçekten çok kötü olmuşlardı bu firmaya yıkattım sayenizde gönül rahatlığıyla koltuklarıma oturabiliyorum

 3. şevval tokdemir dedi ki:

  yengem bana bu koltuk yıkamayı önerdi bende yıkatmaya karar verdim yıkattım ve eski kiri pisliği temizlendi ilk günkü rengine döndü koltuklarım çok teşekkürler

 4. nisanur günce dedi ki:

  merhaba öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde çay lekemi biraz da olsa geçirdim. sonra sizin firmayı çağırdım ekip geldi ve koltuklarım temizlendi leke felan kalmadı sizin numaranız rehberimde kendine yer edinmiş oldu teşekkür ederim

 5. handan genç dedi ki:

  Malatyada böyle titizlikle temizlik yapan ve uygun fiyatla çalışan bir firma görmemiştim koltuklarım sayenizde yıkandı lekeler çıktı.

 6. zeynep özkan dedi ki:

  misafirlerim kahve döktü koltuklarıma ben üzüldüğümü belli etmedim ama gerçekten beyaz rengin üzerinde leke çok kötü duruyor. bende tavsiye üzerine koltuklarımı yıkattım ve lekeyi çıkarmayı başardık çokk teşekkür ederim

 7. ayça yıldırım dedi ki:

  koltuk temizliği bez ile olmaz bunun farkına yıkatmayı yaptıktan sonra vardım . koltuk bez ile temizlenmez sadece yüzeyi temizlenir onda da geri pislik dışa vurur ama bu firmadaki makina vakumu sayesinde derinide temizliyor ve tertemiz yapıyor

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.