Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Koltuk Temizlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Koltuk Temizlerken Nelere Dikkat Edilmeli

Koltuk temizliği oldukça önemlidir. Üzerinde uzun saatlerin geçirildiği bir alan koltuklar mutlaka temiz olmalıdır. Ne kadar hijyenik olursa o kadar zararsız hale gelmektedir. Özellikle çocuklu evlerde koltuk temizliği daha da önemli hale gelmektedir.

Küçük çocuk ve bebek olan evlerde çocuklar koltuklarla sürekli temas halindedir. Koltuğa temas ettikten sonra ellerini ağızların götürebilirler. Bu da çocukların mikrop kapmasına neden olabilmektedir. Yetişkin bireyler içinde koltuklar birer dinlenme köşesidir.

Buraya uzanarak dinlenmek insanların sık olarak yaptıkları bir eylemdir. Uzandıkları zaman koltuklar ile daha yakın temasa geçmiş olurlar. Bu nedenle koltuklar sürekli temiz olmalıdır. Temizliğine dikkat edilmeyen koltuklar insan sağlığı açısından tehlike oluşturmaktadır. Bu nedenle koltukları sık sık temizlemeli gerekirse profesyonel bir ekipten yardım alınmalıdır.

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuklar temizliğin dikkat edilmesi gereken bir üründür. Bu temizleme işlemi yapılırken de oldukça dikkatli ve hassas davranmak gerekir. Koltuk temizliği yapılırken kullanılacak deterjan ve diğer malzemeler oldukça önemlidir.

Koltuk temizliğine başlamadan önce yapılması gereken ilk şey koltuk üzerinde sökülen parçalara varsa bu parçaların çıkarılmasıdır. Bu parçalar çıkarıldıktan sonra koltuklar elektrikli süpürge yardımı ile iyice süpürülmelidir. Burada amaç koltuğu tozlarından arındırmaktır.

Çünkü temizleme esnasında koltukların tozlu olması koltukların daha da lekeli bir hale gelmesine neden olmaktadır. Tozu alınan koltuklar için uygun bir deterjan ile deterjanlı su hazırlanmalıdır. Diğer tarafta da durulama işlemi için su bulundurmak gerekir. İlk olarak deterjanlı su ve temiz bir bez ile koltuğun kumaşına zarar vermeden silinir. Daha sonra duru su ve temiz bez ile üzerindeki deterjan arındırılır. Son olarak bir elektrikli süpürge yardımı ile ıslaklık çekilir ya da hava alan bir yere çekilir. Koltuklar kuruduktan sonra yumuşak bir fırça ile fırçalama işlemi yapılır.

Koltuk Temizlerken Nelere Dikkat Etmeli?

Koltuk temizliği hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Çünkü koltuk kumaşları hassas kumaşlardır. Bu nedenle koltuk temizliği yaparken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Koltuk temizleme işlemi yapılırken leke çıkarmak yerine daha da büyük lekeler oluşmasına neden olunabilir.

Özellikle koltuk temizlerken yakınılan en büyük konulardan biriside su lekeleridir. Evde uygulanan yanlış yöntemler ve lekenin türü su lekesi oluşmasına neden olabilmektedir. Bu durumda kişiler su lekesini çıkarmak için daha da büyük efor sarf etmek zorunda kalabilmektedir. Bu nedenle daha büyük sorunlar ortaya çıkmasını engellemek için bir profesyonel yardımı almak faydalı olacaktır. Gelelim koltuk temizlerken dikkat edilmesi gerekenlere;

  • Temizleme işlemi yapılacak koltukların tozlu olmaması çok önemlidir.
  • Temizleme yaparken kullanılacak bezin mutlaka temiz bir bez olması gerekir.
  • Temizlik bezinin koltuk kumaşına zarar vermeyen dokuda bir kumaş olması ve renk vermemesi çok önemlidir.
  • Kullanılacak temizlik malzemesinin kumaşa zarar vermeyen aşırı kimyasal içermeyen bir deterjan olması gerekmektedir.
  • Fırçalama yapılırken kullanılacak fırçanın çok sert olması kumaşa zarar verebilir. Bu nedenle sert fırça kullanmaktan kaçınmak gerekir.
  • Zorlu ve çıkmayan inatçı lekelerde koltuğu silerek zarar vermek yerine bir profesyonel yıkama ekibinden yardım almak dikkat edilmesi gereken en önemli konudur.

Koltuk Temizliğinde Profesyonel Hizmet

Malatya koltuk yıkama firması olarak her zaman profesyonel bir ekiple ve kaliteli ürünler kullanarak hizmet vermekteyiz. Koltuk ve halı yıkama konusunda en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız. Evde koltuk yıkama hizmeti alanında uzman kadro ile ayrıcalıklı olarak sunulmaktadır.

Hem koltuklarınız hem de halılarınız için firmamızdan yıkama hizmeti alabilirsiniz. Malatya halı yıkama firması olarak halı ve koltuklarınızdaki lekeleri çıkarmak için oldukça etkili yöntemler uygulayarak çalışıyor ve bu hizmeti de garantili olarak veriyoruz.

 

Kullanıcı Yorumları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Murat dedi ki:

    Koltuk temizliği için detaylı bir yazı olmuş teşekkürler

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.