Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Koltuk Temizliği Neden Önemlidir? Yılda 1 Kere Yeterli Olur Mu?

Ev, ofis koltukları genel olarak üzerinde rahat ettiğimiz dinlenme saatlerinde sık sık tercih ettiğimiz alanlardır.

Doğal olarak hiç düşünmeden kimi zaman üzerinde uyuyor ya da uzanıyoruz. Ancak belli süre zarfında koltuklarda yıpranma, aşınma, kirlenme gibi durumlar ortaya çıkar.

Kullanıma bağlı olarak bu durumların olması çok normal buraya kadar bir sorun yok. Ancak koltuk temizliğini aksatmamak ve koltuk kumaşlarını belirli aralıklarla temizlemek gerekiyor.

Aslında bunu sadece koltuk kumaşı olarak da ayırmamak gerekir. Koltukların her bölgesini temizlemek gerekir.

Çoğumuz koltuklara uzanırken üzerimizde ne var? Ya da terli olabilir miyim? Diye düşünmüyoruz. Bakterilerin ve mikropların koltuk kumaşlarına hatta iç kısımlarına kadar geçmelerine neden oluyoruz.

Bu durum ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Özellikle ufak çocukları olanlar ya da bebekleri olanlar için bu durum çok daha önemli, çünkü çocuklara koltukların mikrop içerdiğini anlatamazsınız.

Ufak bebeği olanlar için ise durum biraz daha zor, özellikle bebekler diş çıkarma dönemlerinde ağızlarını her yere sürtmeye başlar. Damakları kaşınan bebekler için koltukların kenar kısımları özellikle ciddi tehlikedir.

Sert ve sivri olan bu kısımlar hem bebeklerinizin zarar görmesine hem de koltuklarınızın birer mikrop yuvası olmasına neden olacaktır.

Koltuk Temizliği Neden Önemlidir?

Koltuk temizliğinin ne kadar önemli olduğunu bu başlık altında maddeler halinde sizlere anlatmak istiyorum.

  • Mikrop ve bakterilerin ev içerisine yayılmasını engellemek adına oldukça önemlidir.
  • Hastalığı olan kişiler için sağlıklı bir ortamda nefes almak oldukça önemlidir.
  • Koltuklarınızın düzenli temizlenmesi kullanım ömrünü de uzatır.
  • Daha şık ve hoş görünüm için koltuk temizliği oldukça önemlidir.
  • Bebeklerin sağlığı için koltukların temiz tutulması gerekir.

Koltuklarınızı temiz tutmak için yapmanız gereken belirli aralar ile temizletmektir.

Bunu profesyonel olarak hizmet veren bir firmaya yaptırırsanız kesinlikle çok daha rahat edersiniz. Yerinde koltuk temizleme hizmeti veren firmaların olduğunu söylemekte yarar var.

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Koltuk temizliğinin ne kadar önemli olduğunu anlattık. Birde koltuk temizliği nasıl yapılmalı? Bundan bahsedelim. Koltuk temizliği evinizde kendiniz yapacaksanız kaliteli temizlik ürünleri kullanmanızı önerebiliriz. Ancak önemli bir bilgi de verelim.

Koltuk temizliğinde artık profesyonel olarak hizmet veren firmalar var. Teknolojilik aletler kullanarak koltuklar hiç bir zarar vermeden temizlik yapıyorlar. Sizlerde bu tarz firmaları tercih edebilirsiniz.

Yılda 2 koltuk temizliği yapmak gerekiyor. Özellikle kış aylarında evlerimiz ve diğer ortamlar son derece havasız kalıyor. En önemlisi ise kış aylarında koltuklarımız çok fazla deforme olur.

Özellikle sigara içilen ve kapalı kalan iş yerleri ve evler için koltukların durumu çok daha zordur. Bu tarz yerlerdeyseniz kesinlikle koltuk temizliği için profesyonel yardım almalısınız. Çünkü bu tarz koltukları kendi imkanlarınız ile temizlemeniz gerçekten çok zor olacak.

Koltuk Temizliği Yılda Kaç Defa Yapılmalı?

Koltuk temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. En önemli kural budur yılda kaç kere yapmak gerekir? Konusu ise biraz farklı ve yoruma açıktır. Sık kullanılan hava almayan ve kumaşı kaliteli olmayan koltuklar doğal olarak daha fazla kirlenir ve kiri üzerinde tutarlar.

Bu gibi durumlarda koltuk temizliği 3 ayda bir yapmak mantıklı olacaktır. Bakterilerin üreme alanlarının başında koltukların kumaşları gelir. Kesinlikle koltuklarınızı temizlememe gibi bir hata yapmayın.

Özellikle koltuk temizleme de profesyonel yardım almak sizin için daha iyi olacaktır.

Yılda bir defa koltuk temizlemek çoğu zaman yetersiz kalır. Evde, iş yerinde dinlenme alanları için koltukları tercih ediyoruz. Buda onların daha hızlı yıpranmasına ve kirlenmesine neden oluyor.

Ayrıca güzel ve göze hoş gelen koltuklar evimizi çok daha şık gösterecektir.

Koltuk Temizliği Kime Yaptırılmalı?

Koltuk temizliği kime yaptırılmalı? Tabi ki işinde uzman olan ve profesyonel olarak hizmet veren firmalara yaptırılmalı. Firmamız bu alanda 10 yılı aşkın süredir temizlik alanında hizmet veriyor.

Sadece koltuk temizleme değil daha pek çok alanda temizlik hizmetlerimize devam ediyoruz.

Garantili ve anında teslimat hızı ile temizlik hizmetlerimizden yararlanmak için sitemiz aracılığı ile bizimle iletişime geçiyoruz. Koltuklarınızı yerinizde temizliyor ve anahtar teslim bir hizmet sunuyoruz.

Tüm bu hizmetler garantili ve oldukça uygun fiyatlar ile sizlere sunuluyor.

Koltuk temizliğinde özel olarak hazırlanan temizlik malzemeleri kullanıyoruz. Koltuklarınıza asla zarar vermeden ve son teknoloji ile üretilen makineler ile el değmeden makine yardımı ile temizleme işlemleri tamamlanıyor.

Firmamız tüm bunları oldukça uygun fiyatlar ile yapıyor ve aynı gün içerisinde teslimatı sağlıyor. Koltuklarınızı taşımak ya da bize getirmek zorunda değilsiniz. Biz adresinize geliyoruz ve anahtar teslim hizmeti sizlere sunuyoruz.

Güvenilir ve kaliteli bir temizlik istiyorsanız kesinlikle bizimle çalışmalısınız. Sitemizde referansları görebilir ve diğer yazılarımız ile de nasıl temizlikler yaptığımızı okuyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

27 Temmuz 2018
652 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.