Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Shaggy Halı Çeşitleri ve Temizleme

Shaggy halı; halk arasında tüylü halı olarak da adlandırılır. Bu halı türü ev hanımları tarafından sıkça kullanılmakta ve sevilmektedir. Ancak diğer halı türlerine göre temizlenmesi daha zor olduğu aşikar. Özellikle shaggy halıyı yanlış temizleme yolları kullanımı sonrasında sararma gibi sorunlarla karşı karşıya gelme ihtimaliniz oldukça yüksek. Shaggy halının bir halı çeşidi olduğu gibi kendi arasında da birçok çeşitlere ayrılmaktadır. Öncelikle shaggy halı çeşitlerine göz atalım sonrasında ise temizleme tüyolarına geçelim.

1)    Yün Shaggy

Shaggy halı çeşitleri arasından görünümü en şık ve en çok tercih edilen modellerinden biri yün shaggy olup oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir. Oda içerisinde ki fazla nemi emme gibide birçok özelliğe sahiptir. Dayanıklı olması nedeniyle uzun yıllar kullanım için idealdir.

2)    Flokati Shaggy

Genellikle beyaz renkte olan flokati shaggy halı, %100 yündür.  Halı olarak en tüylü halı olarak da adlandırılmaktadır. Rengi çoğunlukla beyaz ve krem rengi olması nedeniyle basit bir şekilde kirlenmektedir. Görüntü ve konfor bakımından oldukça şık olsa da ev kadınlarının korkulu rüyasıdır. Artı olarak kabarık bir yapıya sahip olmasından dolayı düzenli olarak temizlik şarttır.

3)    Akrilik Shaggy

Akrilik shaggy diğer çeşitlere oranla daha ekonomik ve dayanıklı olması bakımından sıkça karşılaştığımız bir halı türüdür.

4)    Deri Shaggy

Temizlemesi en kolay olan shaggy halı türüdür. Deri temizleyici ile bile geçici süreliğine temizlenen bu halı diğerlerine oranla daha pahalı olabilmektedir. Ancak evinizin veya ofisinizin ufak bir bölümüne shaggy halı alacak iseniz deri modelini tercih edebiliriz.

Shaggy Halı Temizleme

Atalarımızın eskiden halılarını dışarı çıkartıp sopalarla döverlermiş. Günümüz dizi ve filmlerinde mutlaka görmüş olacağınız bu yöntem ile shaggy halı içerisindeki pislikleri dökebilir ve kirin yumuşamasına yardımcı olursunuz. Ardından güneş altına 2 – 3 saat bırakarak içerisindeki bakterilerin çoğunluğunu yok edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra vakum yöntemi ile halınızı kısmide olsa temizleyebilirsiniz. Haftada en az 2 kez süpürülmesi önerilen bu shaggy halıların süpürülmesi sırasında kullanılan kafa doğru seçilmelidir. Aksi takdirde tüyleri yolacak ve uzatarak halının dokusunu bozacaktır. Buna ek olarak halıyı ters çevirip ayda 1 – 2 defa arka tarafından vakum yapmanız halinde dibe toplanan kirlerin bir kısmını temizlemiş olursunuz.

Shaggy halınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi balon veya teras gibi giderin olduğu yerde yapmalısınız ki evin içerisini ıslatmayasınız. Ancak bu yöntem oldukça zahmetli ve uzun süreceğinden dolayı yapmanızı önerilmemektedir. Bu işlemde kullanılan fırça ve şampuanında çok önemli etkisi olup aksi takdirde halınızı yıpratabilmektedir. Malatya halı yıkama firmalarının da birçoğu fırça ve kullanılan şampuana özen göstermemesinden dolayı çalışmak istediğiniz firmayı özenle seçmelisiniz.

Yerinde halı yıkama ve koltuk yıkama firmalarının bizlere sunduğu en büyük nimetlerinden bir tanesi de buharlı yıkamadır. Genellikle ev tipi olan makinelerin gücü yüksek olmaması nedeniyle verim alınmamaktadır. Profesyonel makineler kullanan bu firmaları yılda en az 3 defa tercih ederek halılarınızın yıpranmasını engellerken en iyi şekilde de temizlenmesine neden olursunuz.

Shaggy halı temizleme haricinde en çok akıllara takılan sorulardan bir tanesi de lekelerdir. Gündelik hayatımızda çay, kahve ve bir sürü besin tükettiğimiz için bunları dökerek leke bırakmamız kaçınılmaz oluyor. Bu durumlarda leke kalıcı bir hal almaması adına kağıt havlu ile üzerindeki nemliliği alınız. Sonrasında temiz bir ıslak bez ile durulayınız. Açık tonda kalıcı bir renk kalabilmektedir. Bunu evde çıkartmanın pek mümkün olmayıp Malatya halı yıkama firmasından profesyonel destek almalısınız.

Kullanıcı Yorumları

26 Kasım 2020
126 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.