Sosyal Medyada Biz}

Malatya Kernek Halı ve Koltuk Yıkama

Yaz Kampanyası Takım Başına 10 TL indirimli
Koltuk Takımı: 7 Kişilik 140 TL, 8 Kişilik 150 TL
Araç Koltuğu 150 TL
Profesyonel ekibimiz ile evde koltuk yıkama hizmeti vermekteyiz.
İletişim 05357380363- 05357380363-
*Arama yapmak için numaralara tıklayınız.
Fiyatlandırmalar

Yatak Yıkama Temizleme Nasıl Yapılır?

Yatak Yıkama & Temizleme Nasıl Yapılır?

İnsanların büyük bir bölümünün yatağının temizliğine dikkat etmediğini görüyoruz. Fakat yatak temizliği hem sağlığınız için hem de rahat bir uyku adına en önemli olan konulardan birisidir.

İnsanlar gece uyudukları zaman en az 250 mililitre terler. Terlediğiniz zaman her ne kadar çarşafınızı ve nevresim takımınızı değiştiriyor olsanız da bu terin yatağınıza da geçmiş olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir.

Bu yüzden yatağınızın temizliğine de ayrıca önem göstermeniz gerekir.

İnsanlar yataklarını temizlemeyi çok nadir düşünmektedir.

Yatak temizleme noktasında çarşaflarınızı değiştirdiğiniz zaman yatağınızı temizleme sırasında sıkıntılarla karşılaşabiliyorsunuz.

Yatağı çamaşır makinesinde yıkama gibi bir ihtimaliniz olmadığı için nasıl temizleyeceğiniz noktasında da soru işaretleri yaşayabilirsiniz. Yatağınızın üzerinde tozların, lekelerin ve maytların yer aldığını söyleyebiliriz.

Hatta bunlar yatağınızın neredeyse her yerine yayılmış durumdadır. Yatağınızı temiz tutmanız yatağınızın üzerindeki vücut atıklarının kaldırılması evresinde değil aynı zamanda maytların temizlenmesi noktasında da çok büyük önem arz etmektedir.

Yatak yıkama ve temizleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını merak eden kişilere bu noktada detaylı bilgi vereceğiz.

 

Yatak Temizleme İçin Öneriler

Yatağını temizlemek isteyen kişiler temizleme işlemini nasıl yapacakları konusunda soru işaretleri yaşıyor.

Yatağınızı temizlemek istediğiniz sırada kullanabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir:

-Yataktan kokuları temizleme: Yatağınızı bir süre temizlemediğiniz zaman kötü kokuların oluşmaya başladığını görebilirsiniz.

Yatağınızın üzerinde yer alan ter, toz ve farklı atıklar yüzünden yatağınızdan bir süre sonra hoş olmayan bir kokunun yayılmaya başladığını görebilirsiniz.

Bu kokudan kurtulmak isteyen kişiler yatağının üzerine karbonat serperek yarım saat boyunca bekletmektedir.

Sonrasında ise yatağınızı elektrik süpürgesini kullanarak temizleyin. Bu şekilde yatağınızdaki kötü kokuların bir bölümünün giderilmiş olduğunu görebilirsiniz.

Karbonatı yatağınıza serpmeden önce ise; birkaç damla sevmiş olduğunuz kokulardan damlatabilirsiniz. Sonrasında ise yatağınız o damlattığınız kokudan kokacaktır.

-Yatağın elektrik süpürgesiyle temizlenmesi: Yatağınızı elektrik süpürgesiyle temizlemenin gerçekten çok önemli bir adım olacağını söyleyebiliriz.

Elektrik süpürgesi yatağınızda yer alan ölü deri parçalarını, tozları ve hücreleri de ortadan kaldırma özelliğine sahiptir.

Mevsim dönüşümleri sırasında alt üst yaptığınız sırada yatağınızı elektrik süpürgesiyle süpürme işlemlerini mutlaka yapmanız gerekmektedir.

Burada önemli ola nokta ise yatağınızı temizlediğiniz elektrik süpürgesinin ucunun gerçekten temiz olmasıdır.

Sonuçta elektrik süpürgesini her şeyi yerden temizlediğinizde kullanıyorsunuz. Bu yüzden ucunun temiz olması çok önemlidir.

Leke çıkarma ve noktaları temizleme: Yatağınızda yer alan lekelerin protein veya yağ içerdiğini görebilirsiniz.

Leke oluşan herhangi bir yerde olduğu gibi yatağınızın lekelenebilmesini önlemeniz de önceliğinizin olması gerekecektir.

Sıvı olan lekeleri ilk olarak soğuk ve ıslak bir bez ile temizlemeniz gerekecektir. Sonrasında ise kuru bir bez alarak yatakta oluşan ıslaklığı temizlemeniz gerekecektir.

Lekelerin silinmesi sırasında silme şekliniz dair şeklinde olmamalı aksine bastırarak silmeniz gerekir.

Burada bilmeniz gereken ise; protein içerikli lekeler silindiği noktada sıcak bezle siliyorsanız bu lekelerin daha kalıcı hale gelme ihtimali olduğudur. Bu yüzden yatak temizliği sırasında yalnızca soğuk su kullanmanız gerekir.

Belirtmiş olduğumuz bu yatak temizleme yöntemleri yeni oluşmuş lekelerde geçerli olan ve kullanabileceğiniz bir temizleme yöntemidir.

Su, karbonat ve tuzu bir araya getirin ve macun kıvamına geldikten sonra yatağınızda oluşmuş olan lekenin üzerine sürün.

Bu macun lekenin üzerinde 30 dakika kaldıktan sonra hafif bir şekilde fırçalamanız gerekecekti. Sonrasında ise fazla olan macunları soğuk suyla ıslamış olduğunuz bir bez yardımıyla temizleyin. Temizledikten sonra yatağınızı kurumaya bırakabilirsiniz.

Yatak Nasıl Yıkanır?

Belirtmiş olduğumuz yatak temizleme yöntemlerini kullandığınız zaman yatağınızın sadece basit lekelerden arındığını görebilirsiniz.

Özellikle yatağınızı uzun süredir temizlemiyorsanız bu noktada lekelerin büyük bir bölümü çıkmayacaktır.

Yatak nasıl yıkanır? Sorusunu yatağındaki kirler temizlenmeyen kişiler çok fazla sormaktadır. Yatak yıkama & yatak temizleme nasıl yapılır? Sorusuyla çok fazla karşı karşıya kalıyoruz.

Yatağınızda uzun süredir bulunan ve zor lekeleri belirtmiş olduğumuz yöntemler çıkarma sırasında etkili olmayacaktır.

Bu yöntemleri uygulayarak çıkarmak istediğiniz lekeler daha çok ter veya toz kalıntıları şeklinde olacaktır.

Yatağınızda bulunan diğer lekeleri çıkarma noktasında profesyonel bir destek alma yoluna gidebilirsiniz.

Çünkü yatak yıkamak gerçekten zor bir işlemdir ve bu noktada özel geliştirilmiş olan makineler ile yapılması gerekir.

Yatak yıkama noktasında sizlere gerçekten istediğiniz gibi profesyonel şekilde hizmet verecek olan bir firma arıyorsanız firma olarak sizlere bu imkanı veriyoruz.

Yatak temizleme ve yıkama konusunda adeta bir uzman olan firmamız yatağınızın rahatlıkla temizlenmesinde sizlere yardımcı olacaktır.

Yatak temizleme işleminizi yapacağınız evrede problem yaşamak gibi bir sıkıntıyla da karşı karşıya kalmazsınız.

Yatağınızda bulunan her türlü leke çok iyi bir şekilde temizlenirken kötü kokulardan da arındırılması gerekir.

Yatak temizlemek çok önemli bir işlem olduğu için belli aralıklarla yatağınızı temizletmeniz gerekecektir. Bu sağlıklı bir yaşam ve uykunuzu iyi bir şekilde alabilmeniz adına çok büyük önem arz eder.

Kullanıcı Yorumları

22 Temmuz 2018
645 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
×
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
İletişe geçmek için lütfen aşağıdaki Whatsapp simgesine dokunun.